Wyciągną trupa z unijnej zamrażarki?

Wraca sprawa niebezpiecznego projektu kolejnej unijnej dyrektywy „antydyskryminacyjnej”. Nowa Komisja Europejska zdecyduje wkrótce, czy nadać mu bieg, czy też pozostawić w legislacyjnej zamrażarce, w której spoczywa od 2008 r.

O wiążących się z nim zagrożeniach pisaliśmy już w ubiegłym roku. Chodzi m.in. o kwestie zmuszania np. instytucji kościelnych do zatrudniania zdeklarowanych homoseksualistów oraz zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami. (Więcej na ten temat: "Gość" będzie musiał zatrudnić homoseksualistę?)

Tymczasem - jak się dowiedzieliśmy - polska minister ds. równości Małgorzata Fuszara deklarowała niedawno podczas konferencji w Rzymie, że rząd Ewy Kopacz popiera kontynuowanie prac nad tą dyrektywą. W podobnym duchu, a nawet mocniej za wprowadzeniem tej dyrektywy wypowiedział się europarlamentarzysta, wcześniej członek polskiego rządu, Michał Boni.

Czekamy na odpowiedź rzecznika prasowego polskiego MSZ na pytanie o obecne, oficjalne stanowisko gabinetu Ewy Kopacz w tej sprawie oraz o finansowe skutki dla Polski ewentualnego wejścia w życie tego projektu.

«« | « | 1 | » | »»
 • gut
  14.11.2014 13:14
  Zobaczymy co z tego wyniknie.
 • anna
  14.11.2014 14:16
  Jasno wynika , na kogo wierzący i traktujący
  wiarę poważnie , nie może głosować . Czy mu się
  podoba czy nie , nie może głosować na partie , które swoim działaniem uderzają w wartości chrześcijańskie . A więc głosowanie na członków PO odpada !!!
 • mmm
  14.11.2014 15:02
  "Chodzi m.in. o kwestie zmuszania np. instytucji kościelnych do zatrudniania zdeklarowanych homoseksualistów..." - tak się zastanawiam czy z moralnego punktu widzenia uczciwsze nie jest czasami zatrudnianie osób które uczciwie mówią o swojej orientacji niż ciągłe przenoszenie "zakamuflowanych" kapłanów???
 • Zibi89
  14.11.2014 16:08
  Nie na temat:

  http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,16962365,Drogowka_nie_zna_przepisow__Polowanie_na_pieszych.html#BoxSlotI3img

  Rozumiem to jako pośrednie, miejscowe przyznanie się jednych i drugich do porażki chociaż to nie Warszawa.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.