Hiszpania: "Radość ewangelii rodziny"

"Radość ewangelii rodziny" - pod takim hasłem w Hiszpanii przebiega niedziela Świętej Rodziny. W wielu diecezjach trwają całodobowe czuwania modlitewne w intencji życia, małżeństwa i rodziny.

„Rodzina jest bezcennym dobrem. Na rodzinie, której podstawą jest małżeństwo pomiędzy mężczyzną i kobietą, opiera się przyszłość społeczeństwa” - powiedział kard. Antonio Cañízares w Walencji. Miejscową katedrę wypełniły tysiące osób, a prezbiterium zostało dosłownie opanowane przez małe dzieci. „Małżeństwo i rodzina powinny być promowane i chronione nie tylko przez państwo, ale przez całe społeczeństwo” - podkreślił kard. Cañízares. Zachęcił wszystkich do radosnego świadczenia o ewangelii rodziny.

Inaczej niż w poprzednich latach wyglądała dzisiejsza niedziela w Madrycie. Od 2007 r. organizowano tutaj ogólnokrajowe Święto Rodzin, które gromadziło tysiące osób. Była to też forma protestu przeciwko antyrodzinnej polityce premiera Zapatero. W tym roku w katedrze Almudena zorganizowano całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin. Od samego rana abp Carlos Osoro udzielał indywidualnego błogosławieństwa wszystkim rodzinom, które o te poprosiły. Kolejka była ogromna. Przez cały dzień zbierano też ofiary dla rodzin dotkniętych kryzysem.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg