Kanada legalizuje eutanazję

Sąd Najwyższy Kanady jednogłośnie zniósł zakaz eutanazji.

Piątkowe orzeczenie wejdzie w życie za 12 miesięcy i do tego czasu parlament ma wprowadzić odpowiednie zmiany legislacyjne. Przyczynienie się do samobójstwa innej osoby poprzez namawianie do takiego czynu lub pomoc w nim było dotąd w kanadyjskim prawie przestępstwem z maksymalną sankcją 14 lat pozbawienia wolności.

Jak podkreślono w orzeczeniu, nic nie zobowiązuje lekarzy do udzielania pomocy w samobójstwie.

Piątkowe orzeczenie Sądu Najwyższego Kanady anuluje jego werdykt z 1993 roku, kiedy to rozpatrując pozew cierpiącej na chorobę Lou Gehriga Sue Rodriguez nie zgodził się na dokonanie przez nią wspomaganego samobójstwa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EUTANAZJA, KANADA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ANTYLEWAK
  07.02.2015 12:55
  Po co ta cała zabawa i udawanie. Trzeba powiedzieć wprost że dzieci niechciane, chore, ludzie kalecy oraz starsi niemogący pracować są zbędni i powinni być wyeliminowani. Społeczeństwo ma być młode, dynamiczne , produktywne i zadowolone. Niech trwa wieczna zabawa!
  Mocne słowa? lewackie trolle sie zdenerwowały? Będą dawać minusy?
 • operator
  07.02.2015 13:00
  To totalitaryzm w innym wydaniu ale przez to że dla wielu niewidoczny może być o wiele niebezpieczniejszy.
 • ZZ
  07.02.2015 16:18
  Jakby nie patrzeć, eutanazja ma także aspekt ekonomiczny. Pewnie wielcy tego świata spróbują za jej pomocą rozwiązać problemy starzejących się społeczeństw. Zamiast coraz droższego leczenia ludzi starych i emerytur zastrzyk usypiający. Za tym będą pewnie wkrótce stały koncerny ubezpieczeniowe.

  Zresztą tak było też w III Rzeszy. Chorych umysłowo zabijano, bo to była najłatwiejsza metoda robienia oszczędności na służbie zdrowia i pomocy społecznej.
 • DNA
  07.02.2015 19:53
  Nzistowska Kanada, państwo bez przyszłości, zdegenerowane i gnijące na własne życzenie. Wybiją się sami do ostatniego durnia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.