Czym dla nich jest życie?

W Skierniewicach jutro (11 kwietnia) odbędzie się X Sympozjum "Dar życia łaską Ojca i skarbem narodu".

W tym roku refleksji będzie towarzyszyć wezwanie: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". W jubileuszowej edycji w jednej sali zasiądą prelegenci, proliferzy, przedstawiciele różnych wspólnot i stowarzyszeń, a także osoby, których życie zostało ocalone.

Na jubileuszowe sympozjum zaproszono wszystkich prelegentów z lat ubiegłych. Ci, którzy nie będą mogli przybyć, już przysyłają swoje listy. Pewne jest, że swoją refleksją podzielą się prof. Bogdan Chazan i aktor Jerzy Zelnik. Tegoroczni prelegenci w przededniu sympozjum w kilku zdaniach odpowiedzieli na pytanie: "Czym dla nich jest życie?".

Prof. Chazan napisał: "Dar życia jest skarbem, który każdy z nas ceni i szanuje. Lekarz ma szczególny przywilej obserwować budzące się życie, najpierw w ciele matki, potem na sali porodowej. Powinien być świadkiem, wiernym obrońcą i sługą życia. Teraz trudno bezpiecznie się urodzić i bezpiecznie zestarzeć. Trzeba z tym skończyć. W ostatnim czasie jestem posądzany o ambicje polityczne. Tak, chcę stworzyć nowe stronnictwo - Stronnictwo Życia".

W liście J. Zelnika czytamy: "To najwspanialszy prezent ofiarowany przez Boga stworzeniom: zdolność przekazywania życia. Bóg jest miłością. Miłość jest u źródła daru życia. A dar życia jest jej owocem. Owoc z tej winnicy rozwija się i pięknie dojrzewa, pod warunkiem, że ogrodnik (ojciec, matka, nauczyciel) kieruje się, pielęgnując to nowe życie, drogowskazem Pawłowego Hymnu o miłości".

W jubileuszowej odsłonie organizatorzy zaplanowali także randkę dla małżeństw. Niezwykłe spotkanie poprzedzi film "Miłość z netu", po którym nastąpi prelekcja na temat komunikacji. Relacji z przebiegu randki będzie można wysłuchać wieczorem na falach Radia Victoria.

Warto wspomnieć, że na przestrzeni lat sympozjum "Dar Życia" zbudowało swoją markę. Dziś kojarzone jest nie tylko lokalnie. Na kolejne edycje przyjeżdżają goście z Warszawy, Łodzi, a nawet Krakowa i Katowic.

Przez lata gościem honorowym był Marek Jurek, marszałek Sejmu. Swoją wiedzą i świadectwem dzielili się tu m.in. Krystyna Zając, propagatorka kultu świętej Joanny Beretty-Molli, Andrzej Szczepaniak ze Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar", Brygida Grysiak, dziennikarka TVN24, ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego", a także publicystka i dziennikarka Joanna Najfeld oraz prezenter telewizyjny Krzysztof Ziemiec.

Tegoroczne sympozjum rozpocznie się w kościele św. Stanisława. Dalsza część odbędzie się w kinoteatrze "Polonez".

Program X Sympozjum "Dar Życia"

9.00 - Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Mirosława Nowosielskiego z UKSW - kościół św. Stanisława BM, ul. św. Stanisława 1

10.00-10.30 - rejestracja uczestników - kinoteatr "Polonez", ul. Wita Stwosza 2/4

10.30 - rozpoczęcie oraz słowa powitania od patronów sympozjum

11.00-12.20 - "Czym dla mnie jest dar życia" - Jerzy Zelnik, prof. Bogdan Chazan

12.20 - zaproszenie na koncert - magda.lena frączek

12.30-13.30 - przerwa kawowa. Indywidualne spotkania kuluarowe przy stoiskach tematycznych: Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Różaniec Rodziców, kręgi Domowego Kościoła, Fundacja "Pro - Prawo do Życia", Fundacja "Gajusz", Księgarnia, Wspólnota Trudnych Małżeństw "Sychar" i inne

13.30 - magda.lena frączek – koncert

15.00 - randka małżeńska
- projekcja filmu pt. „Miłość z netu”, reż. Corbin Bernsen
- słowo ks. dr. Mirosława Nowosielskiego
- spotkanie we dwoje

19.00 - podsumowanie randki małżeńskiej na antenie Radia Victoria

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama

Reklama