Kara dla TVN za "Top model"

150 tys. zł kary zapłaci telewizja TVN. Chodzi m.in. o naruszenie godności kobiety w reality-show pt. „Top model”.

Do naruszenia prawa doszło w trzech odcinkach reality-show, emitowanych jesienią 2011 r. W jednym z nich juror programu dotykał biustu uczestniczki programu. Ponadto, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że show promował nadmierne odchudzanie i prezentował nagość. Dlatego nałożono na TVN karę wysokości 200 tys. zł. Telewizja odwołała się od tej decyzji i w pierwszej instancji wygrała. Jednak sąd drugiej instancji prawomocnie nałożył na TVN karę wysokości 150 tys. zł.

«« | « | 1 | » | »»
 • pyta.pl
  17.04.2015 16:08
  Ale TVN się odwoła jak o.Rydzyk. Jeżeli odwołanie nie poskutkuje będą pikiety pod KRRiTV a na końcu stwierdzą że oni prawa nie muszą przestrzegać, a co są gorsi czy co?
 • POLSKO POWSTAN
  18.04.2015 00:53
  Zyd Jan Harman tak powiedzial …zniszczymy was Polacy niszczac szkoly, niszczac kosciol, niszczac kulture, niszczac media… a otwierajac burdele. cluby GOO GOO, niszczac godnosc najwyzsza KOBIETY..aborcje, in vitro,, tabletki nawet dla dzieci….
  wprowadzajac kazirodztwo.. dewiacje.. …
  .Polsko Bron sie i powstan …prosimy o nieustajaca MODLITWE ROZANCOWA wszystkich Rodakow za Ojczyzne …za NASZA POLSKE!
  Ksieza i biskupi w Polsce i za granicami kraju,, prosze wprowadzic calonocne czuwania i modlitwy w intencjii Ojczyzny Polski i narodu Polskiego..
 • Kobieta
  18.04.2015 11:41
  Ale o co Wam chodzi. Przecież ten program narusza godność kobiet. Uprzedmiotawia je, chude dziewczyny nazywają tam grubymi, co może doprowadzić do zaburzeń odżywiania. Poza tym inne ekscesy, o których pisze autor artykułu również naruszają godność kobiety. Mam pytanie do panów, czy któryś z Was chciałby, żeby jego żona, córka, siostra wystąpiła w tym programie i była w taki sposób traktowana?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.