O in vitro dopiero wieczorem

Debata nad poprawkami ws. ustawy in vitro została przeniesiona.

Rozpatrująca rządową ustawę "o leczeniu niepłodności" senacka komisja zdrowia przeniosła swoje posiedzenie z godz. 14 na godz. 20. Oznacza to, że senatorowie będą nanosić poprawki w tempie ekspresowym. Głosowanie nad całością ustawy przewidziano bowiem na piątek rano.

Wczorajsza burzliwa debata na sali plenarnej trwała blisko 14 godzin i zakończyła się po północy. Część senatorów PO zadeklarowała, że nie zgodzi się na przyjęcie ustawy w formie proponowanej przez rząd. Kilku z nich, a także senatorowie PiS i PSL, zgłosili kilkadziesiąt poprawek, które jeszcze dziś ma rozpatrzyć komisja zdrowia.

Ponadto kilku senatorów zarzucało sprawozdawcy prac komisji zdrowia, że ta nie przygotowała merytorycznej oceny rządowego dokumentu, potrzebnej tym parlamentarzystom, którzy nie są członkami komisji.

Posiedzenie komisji zdrowia zostało zwołane na godz. 14 i miało potrwać przynajmniej do godz. 16. Jednak po południu okazało się, że posiedzenie przesunięto aż na wieczór, na godz. 20. Oznacza to, że senatorowie będą rozpatrywać poprawki w tempie ekspresowym, prawdopodobnie do późnej nocy. Głosowanie nad całością ustawy przewidziano już na piątek rano.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama