Katolik i obrońca życia szefem Izby Reprezentantów

Katolik, odważnie broniący życia nienarodzonych - to określenie pasujące do Paula Ryana, wybranego wczoraj przewodniczącego Izby Reprezentantów Kongresu USA.

Ryan zajął miejsce innego katolika, Johna Boehnera, który nie dość energicznie starał się o odcięcie aborcyjnego giganta Planned Parenthood od funduszy publicznych po tym, jak dziennikarskie śledztwo wykazało, że kliniki PP wbrew prawu handlowały szczątkami wyabortowanych w nich dzieci nienarodzonych.

45-letni Ryan od niespełna 17 lat zasiada w Kongresie jako deputowany ze stanu Wisconsin. Zawsze zajmował jasne i pozytywne stanowisko w kwestii obrony praw dzieci nienarodzonych. Był też republikańskim kandydatem na wiceprezydenta USA, stojąc u boku Mitta Romneya. Podczas jednej z przedwyborczych debat Ryan powiedział:

- Nie rozumiem, jak można oddzielać życie publiczne od życia prywatnego i od wiary. Wiara mówi nam o wszystkim, co robimy. Moja wiara mówi mi o tym, jak troszczyć się o bezbronnych, jak zapewnić ludziom możliwość przyjścia na świat. Pytacie, dlaczego jestem za życiem?  Nie z powodu mojej katolickiej wiary (to oczywiście jest pewien element), ale także z powodów racjonalnych i naukowych.

Prywatnie Paul Ryan jest mężem i ojcem trójki dzieci. Znany jest też z atletycznej sylwetki, wypracowanej i utrzymywanej poprzez ćwiczenia w katorżniczym programie treningowym P90X.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAUL RYAN

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.