Gimnazja jednak zostaną?

Wiele wskazuje na to, że zapowiadanej wielkiej reformy i zamykania gimnazjów rząd PIS jednak nie przeprowadzi - informuje "Polska The Times".

Według opublikowanego niedawno komunikatu Ministerstwa Edukacji "obecnie w MEN nie są prowadzone jakiekolwiek prace związane ze zmianą struktury szkół". Potwierdziła to minister Anna Zalewska.

Przygotowywana jest natomiast "społeczna debata" o systemie edukacji, a w styczniu ma być opublikowany harmonogram tych prac.

Zdaniem prof. Mirosława Handke, twórcy gimnazjów, rząd próbuje gorączkowo wybrnąć z tematu "rzuconego zbyt pochopnie przez niektórych polityków".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MEDIA, PAP

 • gada
  11.01.2016 14:06
  System 3+3+3+3 w szkolnictwie nizszym i 3+3(+3) w wyzszym ma swoje zalety -daje wieksze pole manewru w przypadku zmainy szkoły lub zmainy zainteresowań, pozwala rozpocząc z czysta karta, wyjsc z roli nieudacznika czy rozrabiaki. Reforma gimnazjalna byla fatalna z uwagi na logistyke operacji. Rocznik 1986 byl bardzo liczny, wytworzyl sie bałagan, brak nadzoru nad mlodzieza. Wiem, co pisze, bo wtedy pracowałam w gimnazjum. Teraz raczej na rewizji programow nalezaloby sie skupic i koniecznie krytycznie spojrzec na sposob ksztalcenia i doksztalcania nauczycieli (moze jakies egzaminy z historii najnowszej, wiedzy o kodeksie prawa rodzinnego itp.), także lepszy system kontroli prawidlowego przebiegu awansu zawodowego - niech nauczyciel stazysta NAPRAWDE chodzi na hospitacji i jest hospitowany !!! No i sam sposob pracy szkoly - funkcja opiekuńcza (!) i wychowawcza.
 • c-a
  11.01.2016 14:17

  Zgadzam się . Gimnazja nie należą do udanego pomysłu . Należy wrócić do rozbudowy szkół zawodowych i liceów . 3-letnie licea nie spełniają swojej roli . Jeszcze uczeń dobrze się w nim nie zadomowi , a już każą mu je kończyć .Ponadto część osób po szkole podstawowej należy , dla ich dobra , kierować do szkół zawodowych .  Inaczej obniża się poziom liceów , a po drugie nie każdy marzy o wykształceniu ogólnym . Dlatego wtłaczanie tych osób do LO jest bezsensu . Spokojnie , myślę że minister tak mało kompetentnej i odpowiedzialnej za swój resort  jaką była pani Kluzik Roztowska , w rządzie PO , już nigdy nie będzie !!!
  Ponadto nauczyciele tracili pracę z różnych powodów . Między innymi na tę sytuację miała też wpływ zmiana siatki godzin , którą wprowadziło PO , ograniczająca ilość godzin na dany przedmiot . Wystarczy wrócić do starej , a etatów przybędzie . Można też zmniejszyć liczbę uczniów w klasie i też na tym skorzysta nauczyciel . Więc nie jest to prawdą , że likwidacja gimnazjów jest jedoznaczna z utratą pracy .

 • Belfer
  11.01.2016 15:57
  Wy naprawdę nie wiecie czemu rząd wycofuje się z likwidacji gimnazjów!

  To proste! Wtedy likwidacji ulegną też gimnazja katolickie, a jest ich ok. 600 w całej Polsce.
 • rekin
  11.01.2016 22:41
  Jedno z wielu oszustw wyborczych PIS
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.