Dziennikarze przeciw aborcji

Ponad 100 ludzi mediów podpisało się pod apelem o pełną ochronę życia dzieci nienarodzonych. Wśród sygnatariuszy listu są m.in.: dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński, Jan Pospieszalski, Tomasz Terlikowski, Michał Karnowski, a także dziennikarze "Gościa Niedzielnego" wraz z jego redaktorem naczelnym ks. Markiem Gancarczykiem.

W liście otwartym skierowanym do parlamentarzystów przywołali postać położnej Stanisławy Leszczyńskiej, która w hitlerowskim obozie śmierci broniła kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci. - Osłaniała je od zimna, brudu i robactwa. Otaczała troską, dobrocią i pomocą. W obronie życia nigdy nie szła na kompromis. Nigdy nie przyłożyła ręki do zabijania nienarodzonych dzieci. Z narażaniem własnego życia przeciwstawiała się aborterowi Mengele.

Dziś niektóre oddziały ginekologiczne w polskich szpitalach stały się miejscami śmierci dla nienarodzonych dzieci. Nie ma w nich prawdziwej troski, dobroci i pomocy. Lekarze i personel medyczny przykładają ręce do zabijania nienarodzonych. Niektórzy z nich boją się narazić na kłopoty lub utratę źródła utrzymania. Taka sytuacja to efekt obowiązującego prawa.

Parlamentarzyści tej kadencji, to Wy możecie je zmienić. Możecie przywrócić moralny ład prawny. Będziecie działać pod presją organów unijnych, środowisk aborcyjnych i klinik in vitro. Ale wam nie grozi, tak jak Stanisławie Leszczyńskiej, przystawienie pistoletu do głowy - piszą dziennikarze.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Tomasz
  06.04.2016 14:53
  Temat straszny, bo bardzo podzielony. Ochrona życia jest Święta, ale życie matki, to też życie. Ludzie którzy wyszli na ulicę twierdzą inaczej. Traktowanie dowolnego tematu w sposób, który całkowicie dyskredytuje (nawet minimalną) rację przeciwnej strony, jest zwykłą dyktaturą. Czarno białe myślenie już ten kraj przetrzymało pod czerwoną banderą, i akceptowanie takiego zachowania, kastracyjnego podejścia do tematu, pokazuje, jak bardzo jesteśmy do tyłu. Brak otwartości nas zamknie, młodych wystraszy żeby wyjechać, a tych za granicą: żeby nie wracali do kraju, gdzie się wysyła matki do więzienia, za ratowanie własnego życia, i niechęć do wysłania dziecka do sierocińców.
 • Gość
  06.04.2016 15:04
  Proszę przeczytać Evangelium Vitae Jana Pawła II by poznać stanowisko Kościoła w sprawie aborcji i ochrony matek
 • Fryderyk
  06.04.2016 15:21
  Proszę mi wyjaśnić jakie konsekwencje poniesie kobieta(?), która dokona nielegalnej aborcji np. w Republice Czeskiej i czy doktor(?) asystujący tej zbrodni po wjeździe do Polski będzie ścigany. Bez tej regulacji narazimy się na "turystykę" aborcyjną.
 • Król Dawid
  06.04.2016 16:14
  Uważam, że parlament powinien w przypadku zebrania wymaganej liczby podpisów przyjąć ustawę o całkowitym zakazie aborcji w celu przeciwstawienia się populizmowi. Tym samym partia rządząca udowodni, że jest odpowiedzialna tam gdzie nie jest odpowiedzialne społeczeństwo, jest godna zaufania tam gdzie ludzie nie mają zaufania do samych siebie i dzięki swojej świadomości pragnie wychowywać i formować sumienia postępując jak rodzic, a nie oskarżyciel-szatan.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.