Poczęciu towarzyszy błysk światła!

Poczęciu człowieka towarzyszy błysk światła. Naukowcom udało się sfilmować to niezwykłe zjawisko.

Polega ono na uwalnianiu przez zapładnianą komórkę jajową cynku, co tworzy iskry widoczne pod mikroskopem przez ułamek sekundy (przy wprowadzeniu odpowiedniego barwnika komórka jajowa nie świeci sama z siebie).

EARTH MYSTERY NEWS - EMN Bright flash of light marks incredible moment life begins
- To niesamowite, zapiera dech w piersiach - powiedział prof. Teresa Woodruff, ginekolog-położnik z amerykańskiego Nothwestern University. To tam właśnie udało się sfilmować błysk towarzyszący początkowi ludzkiego życia. Wcześniej podobne zjawisko obserwowano przy zapłodnieniu komórki jajowej myszy.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  03.05.2016 12:47
  Ten filmik to zapłodnienie metodą invitro, które jest podobno nieetyczne i niedopuszczalne wg kościoła. W dzisiejszych czasach zapładnia się już tylko tyle komórek ile rodzice dzieci są w stanie przyjąć. Nie wierzę, że ktoś chce mieć dziewiątkę, co oznacza, że część tych komórek umrze. Eksperyment został więc nagrany dla fejmu bez poszanowania życia poczętego. Zdecydujecie się czy odrzucacie, czy promujecie. Swoją drogą miło zobaczyć, że Bóg "udziela swojej światłości" również takim dzieciom. Bardzo mi się nie podoba ta sytuacja z invitro. Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci bez problemów z poczęciem. Kościół zaleca naprotechnologię, która może pomóc tylko w niektórych przypadkach. Małżeństwa, które skorzystały z invitro są potępiane, a czasopismo katolickie radośnie zamieszcza filmik z invitro. Paranoja.
 • sp
  04.05.2016 00:37
  Eksperymenty na ludziach, jak eksperymenty na myszach... wstyd!
 • def
  05.05.2016 13:25
  chodziliście wy na biologię w podstawówce/gimnazjum?
  ta reakcja towarzyszy wprowadzeniu jądra plemnika, powoduje zmianę przejrzystości osłonki i zapobiega wniknięciu kolejnych i nie ma to za wiele wspólnego z realnym zapłodnieniem, czyli połączeniem przedjądrzy, bo to następuje później. a sam błysk wymaga użycia odpowiedniego barwnika. ale poza tym wszystko się zgadza...
 • Gość
  08.05.2017 02:48
  No jest reakcja. Ale czy to musi czegokolwiek dowodzić? Czy to nie niosący światło zwodził ludzi? Rozumiem, że chronimy życie na wszelki wypadek, ale dlaczego musimy się doszukiwać jakiejś dodatkowej magii?? Taki sam efekt jest u myszy, czy w takim razie myszy są równe ludziom?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.