W ostatnich dniach doszło do niepokojących aktów agresji przeciwko obrońcom życia zbierającym podpisy pod obywatelskim projektem ustawy antyaborcyjnej.
Pierwszy taki incydent miał miejsce w Krakowie 9 maja br., kiedy to wolontariusze padli ofiarą agresywnego zachowania jednego z przechodniów. Napastnik uderzył w twarz uczestnika zbiórki, niszcząc mu przy tym okulary. Po krótkiej szarpaninie została wezwana policja, jednak pomimo zatrzymania sprawcy przy pomocy jednego ze świadków, mężczyzna opuścił miejsce przed przyjazdem patrolu. W czasie zdarzenia nieprzerwanie kierował obelgi w stronę uczestników oraz pluł na karty z podpisami.
Kolejny atak miał miejsce następnego dnia w Gdyni, podczas pikiety zorganizowanej przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”. W trakcie zbierania podpisów oraz rozmów z mieszkańcami, uczestnicy zgromadzenia padli ofiarą agresywnego zachowania ze strony przechodzącego mężczyzny, który wulgarnie obrażał uczestników zbiórki, równocześnie przewracając i niszcząc sprzęt nagłośnieniowy. Jedna z wolontariuszek, próbująca nawiązać rozmowę ze sprawcą, została przez niego w sposób dotkliwy znieważona. Dzięki szybko podjętym czynnościom uczestników zdarzenia, policja zatrzymała agresora. W wyniku zajścia poważnie uszkodzono megafon, przez co pikieta pozbawiona została nagłośnienia, co znacznie utrudniało akcję zbierania podpisów.
Do kolejnego zdarzenia doszło 14 maja br. w Poznaniu. W trakcie zbiórki podpisów, grupa działaczy i działaczek feministycznych skandowała hasła przeciwko życiu dzieci nienarodzonych oraz wykrzykiwała nieprawdziwe informacje na temat inicjatywy ustawodawczej. Utrudniało to zbieranie podpisów i akcję informacyjną.
W związku z wydarzeniami prawnicy Instytutu Ordo Iuris podejmą interwencje we wszystkich sprawach, w których doszło do naruszenia prawa. Pierwsze zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa zostały już złożone. Jednocześnie należy podkreślić, że zgodnie z art. 19 ustawy z dnia 24 czerwca 1999 r. o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli, przeszkadzanie groźbą i przemocą w wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto przeszkadzanie w inny sposób niezakazanemu zgromadzeniu stanowi wykroczenie zagrożone m.in. karą aresztu.
Praktyka ta m.in skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji.
Na wzrost nowych przypadków zachorowalności na nowotwory duży wpływ ma starzenie się społeczeństwa.