Mężczyzna wygrał w biegu dla kobiet

Rodzice dziewcząt są oburzeni: "To nie fair wobec naszych żeńskich uczestniczek".

Rodzice dziewcząt biorących udział w biegu zadają pytanie: czy wolno mężczyznom konkurować z kobietami w zawodach sportowych, po tym jak chłopiec, który identyfikuje się jako "kobieta" wygrał  państwowe wyścigi.

Nattaphon Wangyot, chłopiec identyfikujący się jako "Kathleen Ice", zakwalifikował się do finału biegu na 100 m i pokonując go w czasie 13.14, zdeklasował pozostałe zawodniczki. Bieg miał miejsce w Anchorage na Alasce i jest jedną z większych imprez sportowych.

Stowarzyszenie ds. Aktywności Szkół na Alasce (ASAA) nie ma określonych wytycznych, jeśli chodzi o występowanie gender pośród zajęć sportowych. Kwestię płci pozostawia do indywidualnego rozpatrzenia dla każdej szkoły. Uczniowie nie muszą przechodzić terapii hormonalnej, jeśli chcą wziąć udział w zawodach sportowych innej płci. Wielu uważa, że taka dobrowolność może dawać znaczną przewagę męskim zawodnikom.

"To nie fair wobec naszych żeńskich uczestniczek" mówi Stephanie Leigh Golmon Williams, z Alaskiej Rady ds. Rodziny. "Naszym obowiązkiem jest chronić nasze zawodniczki, które ciężko pracują na swoje osiągnięcia sportowe, aby móc uzyskać stypendium."

Polityka ASAA przychyla się do nowego rozporządzenia Obamy ws. korzystania z toalet, szafek, a nawet pryszniców przez uczniów zgodnie z ich "świadomością płciową". Administracja prezydenta USA stwierdza, że te wytyczna są dla "komfortu" i "bezpieczeństwa" osób transseksualnych. Wytyczne wobec uprawiania sportu mają pozwolić "uniknąć stereotypizacji płci". 

Jennifer Van Pelt, matka zawodniczki, która nie zakwalifikowała się na podium z powodu awansu transseksualnego "Kathleen" mówi: "Zawodnicy byli nagradzani do 4 miejsca, moja córka uzyskała piąte. Do końca nie wiedziała, że rywalizuje z mężczyzną. Jak mam jej teraz powiedzieć, że aby wygrać musi nie tylko trenować tak, aby pokonać inne dziewczęta, ale i też mężczyzn?"

W ostrym komentarzu zwróciła się do Nattaphon Wangyota, który "w kobiecej wersji" określa się imieniem Kathleen: "Mężczyźni są fizycznie różni od kobiet, to czysta biologia, a twoje czasy nie były wystarczająco wysokie, aby zakwalifikować cię do zawodów z chłopcami."

Analitycy stwierdzili, że odsetek osób z zaburzeniami płci w Stanach Zjednoczonych stanowi nie więcej niż 0,3 proc.

«« | « | 1 | » | »»
 • Pan od urodzenia
  10.06.2016 21:27
  A jednak się różnimy...A wam genderowcy SZACH MAT.
 • JAWA25
  11.06.2016 15:01
  "bieg miał miejsce w Anchorage na Alasce" co nas to obchodzi?
 • Krzysiek
  12.06.2016 13:58
  Do Tego, którego to mało obchodzi, bo to na Alasce. Jeszcze 6 miesięcy temu gdy szalało PO z PSL - genderyzm był kluczowym tematem społecznym promowanym przez Schetyne i innych władców. Już tego nie pamiętasz??? Tak swoją drogą, widać jak politycy mają wpływ pozytywny no i niestety negatywny na życie społeczne. Teraz gdy Po znikło, znikła nachalna zaraza deprawacji.
 • trzinaalli
  20.06.2016 19:20
  "dla "komfortu" i "bezpieczeństwa" osób transseksualnych"

  Mała grupka dostaje przywileje kosztem DYSKRYMINACJI pozostałej większości, której "komfort" i "bezpieczeństwo" nikogo tu nie obchodzi.

  To tak jakby komuś przyznać prawo do wjeżdżania na skrzyżowanie na czerwonym świetle tylko dlatego, że on lubi czerwony kolor, kosztem komfortu i bezpieczeństwa pozostałych.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.