Internetowe targi pracy Katowice-Kraków

Targi pracy pod nazwą Katowice - Kraków On-line Job Day 2016 odbędą się 20 października w godzinach od 9.00 do 15.00 na platformie internetowej www.europeanjobdays.eu - poinformował rzecznik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Arkadiusz Kaczor.

To już druga edycja internetowych targów pracy organizowanych przez tę instytucję. Ubiegłoroczne wydarzenie, które po raz pierwszy odbyło się w formie on-line, odniosło - w ocenie organizatorów - spory sukces. Specjalnie przygotowana platforma zgromadziła prawie 60 wystawców w tym firmy z takich krajów jak Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Czechy Hiszpania i Polska, co przełożyło się na blisko dwa tysiące oferowanych miejsc pracy.

"Targi on-line są odpowiedzią na aktualne trendy w poszukiwaniu zatrudnienia, a rozwój usług internetowych sprawił, że na przestrzeni ostatnich lat proces poszukiwania pracy zmienił się diametralnie. Aby wziąć udział w targach wystarczy komputer z dostępem do internetu. Przyda się także kamerka internetowa, mikrofon i słuchawki, by móc swobodnie porozmawiać z danym wystawcą podczas indywidualnych rozmów on-line" - powiedział dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Grzegorz Sikorski.

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach zadbają o osoby, które nie posiadają odpowiedniego sprzętu multimedialnego lub dostępu do internetu i podobnie jak przed rokiem zapewnią stanowiska komputerowe w głównej siedzibie urzędu oraz w filiach w Bielsku-Białej i Częstochowie.

W tym roku Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach i będący współorganizatorem Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie kolejną edycję internetowych targów pracy poświęcą przede wszystkim branżom: ICT, transport i logistyka, opieka medyczna, księgowość i finanse, branża metalowa, budownictwo, hotelarstwo i gastronomia.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama