Kolejny skandal na Facebooku

W jednym z dużych polskich miast ma się wkrótce odbyć spotkanie, którego tytuł sugeruje, że będzie ono poświęcone temu, jak dokonać nielegalnej aborcji (celowo nie podajemy dokładniejszych namiarów, by nie reklamować tego przedsięwzięcia).

Organizatorzy spotkania utworzyli na Facebooku promujące je wydarzenie. Jeden z naszych czytelników kilka dni temu zgłosił je do moderacji portalu. Otrzymał odpowiedź, że taki anons nie narusza facebookowych standardów. Nawiasem mówiąc, grupa, która założyła to wydarzenie, posługuje się obraźliwym dla chrześcijan znakiem graficznym. Jest to dłoń z wyciągniętym palcem środkowym, do którego dodano poprzeczkę w taki sposób, by razem tworzyły krzyż. Wszystko to wpisane jest w rysunek żeńskich narządów rodnych.

Dwa dni temu poprosiliśmy służbę medialną Facebooka o wyjaśnienie powodów, dla których moderacja odmówiła usunięcia krytykowanego wydarzenia, lub ewentualne usunięcie go. - Cały czas czekam na informacje na ten temat - odpowiedział nam tylko przedstawiciel agencji PR, reprezentującej Facebook.

Tymczasem Młodzież Wszechpolska zgłosiła sprawę spotkania do prokuratury.

Facebook jest ostatnio mocno krytykowany za jednostronność. Najpierw zablokował (a następnie przywrócił) stronę Marszu Niepodległości, a także organizacji o charakterze narodowym. Podobna sytuacja spotkała nawet fanpage religijno-kulturalny Strefa Chwały Festiwal. Ostatnio podobnie potraktowano profil Miriam Shaded (blokada, przywrócenie i przeprosiny). Krytykująca islam działaczka Fundacji Estera opublikowała bowiem nadesłane do niej karalne groźby o charakterze seksualnym.

– Lewicowy skręt to norma wśród pracowników IT – powiedział niedawno "Gościowi" polski informatyk, który pracował w siedzibie Facebooka w Kalifornii.

Eksperci Instytutu „Ordo Iuris” przygotowują wniosek do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie działań Facebooka (chodzi o usuwanie wpisów). W biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się niedawno debata na temat wolności słowa na Facebooku. W jej trakcie padło m.in. stwierdzenie, że Facebook nie przestrzega podpisanego przez siebie kodeksu dobrych praktyk, przygotowanego we współpracy z innymi podmiotami z branży internetowej oraz Komisją Europejską.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, FACEBOOK

 • NJ
  30.11.2016 10:47
  Powołanie się na rzekomą (nawet nie zacytowaną) wypowiedź-opinię anonimowego JEDNEGO pracownika IT ma dowodzić lewicowego skrzywienia w całej branży. Brawo, Panie Redaktorze! Wyrazy wdzięczności i podziwu za rzetelność i profesjonalizm.
 • Gość
  30.11.2016 11:14
  Czytajcie ze zrozumieniem: "– Lewicowy skręt to norma wśród pracowników IT – powiedział "Gościowi" polski informatyk, który pracował w siedzibie Facebooka w Kalifornii." - lewicowy zwrot większości pracowników IT pracujących w facebook (Kaliforni)
 • Gość
  30.11.2016 11:36
  Panowie pracownik IT i NJ same fakty mówią, że Face zbuk jest lewicowy, proaborcyjny i antykatolicki oraz antynarodowy i wasze uszczypliwe uwagi nic do tego nie mają, a tylko potwierdzają że nic jako pracownicy nie możecie zrobić, bo nie wy tam rządzicie tylko określona ferajna.
 • Gość
  01.12.2016 08:19
  Mówcie co chcecie ale według mnie Facebook to jeden wielki syf, 95% ludzi którzy mają tam konto jest uzależnionych. Na początku założenia było jeszcze ok ale od dłuższego czasu ludzie nie znają tam granic, myślą że wszystko wolno a na ulicy zachowują się jak szare myszki albo co najgorsze nastolatki myślą że są dorosłe. To dzięki temu portalowi i innym tego typu choć nie dorastającym mu do pięt dochodzi do wiekszej liczby zdrad, rozwodów, morderstw, gwaltow, między innymi takie wydarzenia jak to popychaja ludzi do opisanych dzialan bo jeśli takie rzeczy są upublicznione to odbiorca myśli ze mu wolno. Mam 21 lat i według mnie jedynym rozwiązaniem takiego problemu nie jest proszenie "wladz" Facebooka o usuwanie takich wydarzeń czy fanpage tylko usunięcie tego portalu na którym ktoś zarabia grube miliony, na ludzkiej krzywdzie głównie. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.