Wyrok za ciężkie pobicie miesięcznego dziecka

Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał we wtorek karę 4,5 roku więzienia dla mężczyzny oskarżonego o ciężkie pobicie miesięcznego dziecka konkubiny. Wyrok jest prawomocny.

Według aktu oskarżenia, 22 sierpnia 2015 roku mężczyzna "spowodował ciężki uszczerbek zdrowia niespełna miesięcznego dziecka, powodując chorobę realnie zagrażającą życiu". Chodziło m.in. o potrząsanie, uciskanie klatki piersiowej, a także o rzucenie na twardą krawędź łóżka.

Dziecko miało bardzo poważne obrażenia głowy i liczne złamania. Trafiło do szpitala, gdzie udało się uratować mu życie. Nie wiadomo jednak, czy nie będzie trwale niepełnosprawne.

Kilka miesięcy temu sąd w Siemiatyczach, jako sąd pierwszej instancji, skazał sprawcę na 4,5 roku więzienia przyjmując, iż miał on ograniczoną poczytalność. Matce dziecka, jako jego opiekunowi, mężczyzna ma też zapłacić 30 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd okręgowy wyrok ten we wtorek utrzymał, oddalając apelacje obu stron.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIECI, PAP, PROCES, WYROK

  • Tomcio
    13.12.2016 13:42
    I jeszcze jedno: w więzieniu powinien sam zapracować na swoje utrzymanie. A jak nie będzie chciał pracować, to niech nie je. Zresztą współwięźniowie "pokażą mu" jak się nie należy obchodzić z dzieckiem.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.