Aborcja: śmiercionośna plaga Europy

Aborcja stanowi główną przyczynę śmierci w Europie. W 2008 r. w krajach Starego Kontynentu zabito 2.863.649 dzieci. Dane te pochodzą z najnowszego raportu „Aborcja w Europie i Hiszpanii” zaprezentowanego w Brukseli przez Hiszpański Instytut Polityki Rodzinnej.

Gdyby mogły się narodzić kraje europejskie rozwiązałaby problem niżu demograficznego - zauważa Radio Watykańskie.

Raport wiele uwagi poświęca 27 krajom Unii Europejskiej. Wskazuje, że co piąte poczęte dziecko umiera w wyniku aborcji, a jedna na siedem dotyczy dziewcząt poniżej 20. roku życia. Aborcja stanowi pierwszą przyczynę śmierci, wyprzedzając zgony z powodu choroby nowotworowej, zawału serca i wypadków drogowych. W sumie co roku w krajach Unii zabija się 1.200 tys. poczętych dzieci.

Tylko w Irlandii i na Malcie aborcja jest zakazana. W 14 krajach wspólnoty europejskiej jest dopuszczalna w określonych okolicznościach, a w 11 dokonuje się jej na życzenie. Krajami Unii, w których odnotowano w ciągu ostatnich 15 lat najwięcej przypadków przerywania ciąży, są: Wielka Brytania, Francja, Rumunia i Włochy. Jednak niechlubny rekord przypadł Hiszpanii, gdzie w ostatniej dekadzie liczba aborcji wzrosła o co najmniej o 115 proc.

Od Redakcji

Tego typu podsumowania są konieczne, by uświadomić ludziom skalę problemu.

A uwagi o konsekwencjach ekonomicznych... Nikt nie proponuje rodzenia dzieci jako sposobu na kryzys gospodarczy. Tego typu sugestie de facto poniżałyby przyszłych rodziców. Dziecko ma prawo do poczęcia z miłości rodziców, nie w wyniku planu gospodarczego. Ma prawo być przyjęte dla jego samego, nie z uwagi na wysokość przyszłych emerytur i produkt krajowy brutto.

Warto jednak zdać sobie sprawę z konsekwencji naszych decyzji. Po to, by nie powtarzać bez końca własnych błędów.

Joanna Kociszewska

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ksiadzmar
  04.03.2010 21:06
  To szatańska sprawka! Ten sie cieszy dopiero z tych przerażających danych. Do morderstwa swojego dziecka doprowadzają chrześcijanki, katoliczki, kobiety cywilizacji europejskiej, której za kilkadziesiąt lat grozi nieodwracalne unicestwienie, jeśli się nie opamiętają i nie przestaną dopuszczać się tej ciężkiej zbrodni na bezbronnym dziecku.Muzułmanka i hinduska ma zakaz aborcji i jest ich coraz więcej a od chrześcijan zależy przetrwanie cywilizacji europejskiej. Tak wiele razy mówię do młodzieży, by nie bawiła się w zabawy seksualne, miłość to nie sex! bo skutki bywają fatalne. Właśnie niedawno rozmawiałem z młodą dziewczyną 16 lat, która zaszła w ciąże po krotkiej znajomości z 10 lat starszym chłopakiem ktory powiedział, że nie mogą sobie zmarnować młodości, że on załatwi pieniądze i lekarza i by usunęła dziecko. Poczatkowo nie chciała tego zrobić, ale bała się powiedzieć swojej mamie i za jego namową pojechała do gabinetu i jeszcze tam się go zapytała czy może zrezygnować, powiedział jej no właściwie to już nie, bo zapłaciłem lekarzowi...Ta dziewczyna mówiła mi, że ma dziure w głowie i w sercu...teraz żałuje, nie zrobiłaby tego gdyby wiedziała, że tak poruszy to jej sumienie. Gdyby mężczyźni byli też bardziej odpowiedzialni, byłoby znacznie mniej tragedii tych morderstw.Kobieta jeśli by miała oparcie w dobrym, uczciwym, odpowiedzialnym prawdziwie kochającym mężczyźnie to nie dopuściła by się zabójstwa dziecka. Ratujmy Europę przed wymordowaniem i unicestwieniem!
 • Stanisław Miłosz
  05.03.2010 01:49

  Ksiadzmar:

  A czy to ważne, czy Europę zaludniali będą muzułmanie, hinduiści, czy ktokolwiek inny?! Przecież, wg obowiązującej wykładni, Panu Bogu wszyscy są jednako mili, wszystkich ogarnie swoim nieskończonym miłosierdziem, wszystkim zapewni zbawienie.  Nawet tym zabójcom nienarodzonych - z pewnością pochyli się z troską nad ich trudną sytuacją. I zrozumie. I wybaczy.
  Naprawdę, najwyższy czas odrzucić te egoistyczne, europocentryczne pretensje do bycia jakimś wybranym, pretensje do posiadania jedynie prawdziwej prawdy. Najwyższy czas.

 • Chłop morowy
  05.03.2010 09:07
  Dziecko rodzi się z miłości rodziców. Jak nie ma ludzi, którzy nie kochają, nie ma dzieci, nie ma społeczeństwa. O liczbie Muzułmanów, Hindusów i innych to przesada. W Europie jest ich około 30 milionów, czyli mniej niż Polaków :) Po co się trząść i powielać schematy, że Europa będzie islamska czy inna. Europa jest na razie odwrócona od Boga i być może te 30 milionów niechrześcijan wyznających otwarcie swoją wiarę jest znakiem od Niego. Znakiem, że On istnieje i są ludzie innych religii, którym wiara daje życie.
 • ksiadzmar
  05.03.2010 12:45
  Do Stanisław Miłosz, tak ważne jest by Europę zamieszkiwali chrześcijanie bo dzięki temu ta cywilizacja europejska powstała, i dzięki temu, że Mieszko I przyjął chrzest Polska jest takim a nie innym krajem i chciałbym by taka pozostała.Nie wiem o jakiej Ty obowiązującej wykładni piszesz? Mnie obowiązuje wyznanie rzymsko katolickie i za takim się opowiadam i tylko w kościele Chrystusowym tylko w Jezusie jest zbawienie, nie dano ludziom pod słońcem żadnego innego imienia w którym mogli by sie zbawić, wiec warto byś zweryfikował swoją wykładnię. Zbawieni będą Ci którzy wierzą w Jezusa,przyjmą chrzest w jego imię i będą żyli według przykazań Bożych. Nie wszyscy sa jednakowo mili Panu Bogu, tylko Ci którzy spełniają Jego wolę, więc tutaj też zweryfikuj swoje poglądy. Każdy ma czas i szanse na zbawienie, ale wielu z tego zbawienia rezygnuje, zyjąc i umierając w grzechu ciężkim a takim jest właśnie aborcja. Tak się składa, że chrześcijanie są ludem wybranym przez Boga i to nie jest europocentryzm ale chystocentryzm i albo bedzie Europa lub unia europejska taka jaka mieli w zamiarze jej twórcy chrześcijańska albo nie bedzie jej wcale.Tak to rodzice dający miłość tworzą rodzinę ale to, że muzułmanów jest coraz więcej a europejczyków mniej temu nikt nie zaprzeczy. Polecam zobaczyć film http://www.youtube.com/watch?v=UYt1hTvKTZA
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.