Szkolny psycholog pilnie potrzebny

Co piąty gimnazjalista przyznaje się do agresywnych zachowań wobec nauczycieli, alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Obowiązkowy etat psychologa w każdym gimnazjum i klasy liczące najwyżej 25 uczniów - to idea PiS, do której politycy tej partii będą starali się przekonać szefową MEN Katarzynę Hall.

Tłumaczą, że podniesie to poziom bezpieczeństwa w szkołach i pomoże młodym ludziom przejść przez trudny wiek dojrzewania. Powołują się przy tym na badania specjalistów z warszawskiego Instytutu Psychiatrii i Neurologii.

Wynika z nich, że aż 20 proc. z przebadanych 3 tys. gimnazjalistów przyznało się do agresywnych zachowań wobec nauczyciela. Co trzeci do bójki z rówieśnikami. Gimnazjaliści masowo przyznają się też do picia alkoholu, zażywania narkotyków czy palenia papierosów.

Według PiS resort oświaty nie docenia problemu. Min. Hall twierdzi, że rozwiąże się on sam, gdy gimnazja połączą się z liceami. Problem w tym, że już 10 lat nie można znaleźć pieniędzy na tworzenie zespołów gimnazjalno-licealnych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.