3 lata więzienia za "homofobię" i "transfobię"?

Szwajcarska Rada Narodu (jedna z izb parlamentu) przyjęła przed kilkoma dniami projekt ustawy, przewidujący karę do 3 lat więzienia lub grzywnę za "homofobię" i "transfobię".

Obecnie tamtejszy kodeks karny uznaje za przestępstwo podżeganie do nienawiści lub dyskryminacji osoby lub grupy osób na tle przynależności rasowej, etnicznej lub religijnej.  Projekt zakłada dodanie do tego katalogu "orientacji seksualnej" oraz "tożsamości płciowej". Przyjęto go większością 118-60 głosów, przy 5 wstrzymujących się. Projekt podany zostanie następnie głosowaniu w drugiej izbie szwajcarskiego parlamentu - Radzie Kantonów.

Prawo w proponowanym kształcie może posłużyć do tłumienia jakiejkolwiek krytyki zachowań homoseksualnych czy promocji homoseksualizmu. Według komentatorów, przyjęcie tego projektu to wstęp do kampanii na rzecz wprowadzenia w Szwajcarii homomałżeństw.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.