Zurych: Marsz dla Życia z problemami

Bardzo niebezpieczny przebieg miał w tym roku Marsz dla Życia w Zurychu. Zwolennicy aborcji dążyli do rozbicia manifestacji obrońców życia. Policja zabezpieczająca marsz została obrzucona butelkami, kamieniami i petardami. W wielu miejscach płonęły śmietniki. Zaatakowani też zostali przybyli na miejsce strażacy.

Pozwolenie na tegoroczny Marsz obrońcy życia otrzymali dopiero w ubiegłym tygodniu po interwencji sądu administracyjnego w Zurychu. Sąd uchylił decyzję władz miasta, które uprzednio nie zgodziły się na manifestację. Sędziowie uznali, że jest to naruszenie wolności opinii.

Marsz dla życia zgromadził w ubiegłą sobotę tysiąc osób. W tym roku jego głównym tematem była obrona nienarodzonych dzieci z Zespołem Downa. Odbywał się pod hasłem: „Dziękuję, że pozwoliłeś mi żyć”.

Równolegle z obrońcami życia zgromadziło się w pobliskim parku kilkuset lewicowych radykałów. Policja rozpoczęła z nimi negocjacje. Poinformowano ich, że choć nie mają pozwolenia na manifestację, to jednak ich obecność będzie tolerowana, jeśli powstrzymają się od agresji. Radykałowie wyruszyli jednak w kierunku Marszu dla życia. Policja zagrodziła im drogę, użyła gazów łzawiących i gumowych kul. Doszło do brutalnych starć. Dwóch policjantów zostało rannych, zniszczono jeden radiowóz. Zatrzymano tylko jedną osobę.

«« | « | 1 | » | »»
  • kolo
    16.09.2019 16:36
    Takie zachowania w stosunku do osób broniących życia to naturalna konsekwencja szerzenia się tęczowego totalitaryzmu. Dokładnie tak jak czerwony totalitaryzm, tak i ten nie akceptuje żadnych innych poglądów i z innymi poglądami walczy siłowo. Dlatego powinniśmy bronić naszego kraju przed szerzeniem ideologii LGBT/gender, gdyż w innym przypadku takie zachowania będą miały miejsce i u nas, a wolność słowa i wolność wypowiedzi przejdzie do historii.
  • saherb
    17.09.2019 07:00
    Zwolennicy zabijania dzieci nienarodzonych nie tylko odmawiają prawa do życia, ale także prawa do prawdy.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .