45 mln dziewczynek ofiarami selektywnej aborcji

Dziewczynki na świecie wciąż padają ofiarą przemocy, a ich życie ma „mniejszą wartość” niż przychodzącego na świat chłopca. Ta dyskryminująca praktyka jest obecna nie tylko w Indiach. Wciąż praktykuje się też haniebny proceder okaleczania seksualnego kobiet, którego ofiarą pada rocznie 3 mln dziewczynek.

Międzynarodowe dzieło pomocy dzieciom „Terre des Hommes” opublikowało właśnie swój najnowszy raport na temat sytuacji dziewczynek na świecie. Nosi on tytuł „Bezbronne” i podkreśla, że choć sytuacja ulega pewnej poprawie, to rocznie 12 mln dziewcząt poniżej 18. roku życia zmuszanych jest do przedwczesnych małżeństw i zachodzenia w niechcianą ciążę. Szacuje się, że aż 2 mln dziewcząt nie mających 15 lat zostaje matkami.

Organizacja alarmuje też w sprawie powszechnego w wielu krajach procederu selektywnych aborcji, w wyniku którego w latach 1970-2017 nie urodziło się na świecie aż 45 mln dziewcząt. Poważnym wyzwaniem pozostaje wciąż walka z obrzezywaniem małych dziewczynek. Szacuje się, że od teraz do 2030 r. ta praktyka trwale okaleczy 68 mln kobiet. Problemem jest też wyłączenie dziewczynek z edukacji i wysyłanie do szkół jedynie chłopców.

„Sytuacja ulega powolnej poprawie. Jeszcze dekadę temu co czwarta dziewczynka zmuszana była do przedwczesnego małżeństwa i zajścia w ciążę, obecnie mowa o co piątej” – podkreśla Federica Gianotta z organizacji „Terre des Hommes”. Wskazuje zarazem, że walka o równe prawa dziewczynek to wciąż długa droga.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • dirk
    12.10.2019 13:23
    |Aż nie chce się wierzyć, że Bóg mógł stworzyć taki świat i takiego człowieka. Wielcy twórcy popełniają czasem nieudane dzieła, są wpadki i wypadki przy pracy, ale aż do tego stopnia? Nikt nie może stworzyć dzieła doskonałego, bo wtedy żaden rozwój nie byłby już możliwy, ale wynika z tego że wciąż jesteśmy jeszcze na bardzo wczesnym jego etapie. Konsekwencje niedoskonałości musimy poczuć na własnej skórze, pewnie ma nas to czegoś nauczyć i sprawić byśmy docenili, zapragnęli i wybrali Dobro. Trzeba przyznać niezwykle brutalna i bolesna, a mimo to jakby mało skuteczna metoda uczenia Człowieka by się stawał na obraz i podobieństwo Boga. Który też potrafi stracić cierpliwość i rozprawić się z Sodomą albo zesłać potop. Jak się czyta o takich takie rzeczach jak ta, to czuję że nam się zbiera, oj zbiera, a cierpliwość Boga musi być już na skraju wyczerpania i coś z tym wreszcie będzie musiał zrobić.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .