Rodzinna nowenna

Wierni w Brazylii w okresie Adwentu przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia poprzez odprawianie tradycyjnej nowenny w rodzinie lub grupach rodzin. Rozważania w tegorocznej nowennie oparte są na encyklice Fratelli tutti. „Jezus jest naszą nadzieją”! – to hasło prowadzące wiernych przez 9 dni wspólnej modlitwy, rozważań i dzieł charytatywnych.

Tegoroczna nowenna ma za główny cel pomóc wiernym w rozważaniu o wartości przeżywania miłości braterskiej, rodzinnej, a także społecznej. Przez blisko dwa lata z powodu panującej pandemii Covid-19 społeczeństwo żyje w stresie. Brazylijczycy będący narodem serdeczności i otwartości na bliźnich, poprzez wprowadzone restrykcje, zostali zmuszeni do zachowania dystansu fizycznego, a przez to pojawiło się wiele zniechęcenia, smutku, czy nawet poczucia strachu.

„Misją Kościoła jest promocja spotkania ludzi. Dzielenie miłości otrzymanej od Boga jest naszą stałą radością. Tajemnica Wcielenia Słowa Bożego wskazuje na misję, jaką winniśmy podjąć by miłować i czynić dobrze innym, ukierunkowując bliźnich ku górze na wieczną radość, którą już tu na ziemi odczuwamy w prostych gestach codziennej dobroczynności”! – czytamy w tekście wprowadzającym do tegorocznej nowenny.

Nowenna jest zaproszeniem, abyśmy oświeceni Słowem Bożym i papieską encykliką „Fratelli tutti” podjęli wysiłek przywracania w rodzinach, małych wspólnotach i społeczeństwie więzów braterskich, przygotowując się do świętowania narodzenia Dzieciątka Jezus.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg