M. Bajka, M. Musioł: „Anielskie lato” to wyjście do dzieci, które spędzają wakacje w dzielnicach, na ulicach czy w domach

- „Anielskie lato” to wyjście do dzieci, które spędzają wakacje w dzielnicach, na ulicach czy w domach – mówiły w Radiu eM Monika Bajka i Magdalena Musioł z Domu Aniołów Stróżów.

Radio eM „Anielskie lato” to wyjście do dzieci, które spędzają wakacje w dzielnicach, na ulicach czy w domach

Już od 13 lat katowicki Dom Aniołów Stróżów organizuje w czasie wakacji akcję „Anielskie lato”. - Kiedyś dzieci były głównie na ulicy, dziś często w sieci, ale też chcemy je stamtąd wyciągnąć i dać doświadczenie relacji, bliskości, koleżeństwa i zabawy, żeby 1 września mogły pójść do szkoły z pozytywną energią – mówiła w Radiu eM prezes Domu Aniołów Stróżów, Monika Bajka.

Co znalazło się w programie tegorocznego „Anielskiego lata”. - Obecnie trwa tydzień fantastyki. Następny tydzień będzie buschcraftowy, czyli będziemy się uczyć przetrwać w buszu. Zaplanowaliśmy także tydzień kulinarny, który zawsze się cieszy dużym powodzeniem. W czasie tygodnia sportowego dzieciaki poznają nietypowe formy i aktywności sportowe. Ostatni tydzień nazywa się „dawnym podwórkiem”, czyli gra w klasy, podchody czy w chowanego – mówiła Magdalena Musioł, koordynatorka projektu.

Więcej o programie i możliwościach wsparcia letnich zajęć dla dzieci można przeczytać na stronie anioly.24.pl.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg