Katowice: Inauguracja IV Metropolitalnego Święta Rodziny

"Chrystus jest dla rodzin drogą, prawdą i życiem" - powiedział metropolita katowicki abp Damian Zimoń 23 maja br. w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach w czasie Mszy św. inaugurującej IV Metropolitalne Święto Rodziny. Msze inauguracyjne zostały odprawione również w katedrach Gliwic, Opola i Sosnowca.

Abp Zimoń stwierdził, że choć jest dziś wokół nas wiele rzeczy wspaniałych, pięknych, szlachetnych, to jednak są też wydarzenia, które przepełniają nas trwogą. Dodał, że Metropolitalne Święto Rodziny to dobry czas, aby przypatrzyć się trwogom, lękom, obawom współczesnych rodzin i je przezwyciężyć. Podkreślił, że trwogę likwiduje wiara w Boga. Jej brak jest przyczyną kryzysów w małżeństwach i rodzinach.

Metropolita katowicki zwrócił uwagę na szczególne znaczenie katechezy prowadzonej w rodzinie. "Rodzice przekazujący wiarę dzieciom, sami ją pogłębiają" - powiedział. Zaznaczył, że tylko Jezus mógł o sobie powiedzieć, że jest drogą, prawdą i życiem. Jest drogą, prawdą i życiem dla rodzin.

Abp Zimoń podziękował też wszystkim, którzy przyczyniają się do uświęcania rodzin. IV Metropolitalne Święto Rodziny odbywa się pod hasłem "Piękno życia rodzinnego". Potrwa aż do pierwszych dni czerwca. Jego kulminacyjnym punktem jest doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. W programie jak co roku, znajdą się sympozja i wykłady naukowe, koncerty, wystawy, kiermasze (m. in. Kiermasz

Wydawców Katolickich w Katowicach), konkursy, imprezy sportowe, festyny i pikniki  Dzięki temu, że rodzina jest wyjątkową wartością dla wszystkich ludzi, w organizację Święta, oprócz wielu miast województwa śląskiego i opolskiego włączyły się: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Związek Górnośląski, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Księgarnia św. Jacka, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Biblioteka Śląska, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", Klub Inteligencji Katolickiej, Górnośląski Związek Metropolitalny i wielu ludzi dobrej woli.

Pierwsza edycja Metropolitalnego Święta Rodziny odbywała się pod hasłem "Moja wyjątkowa rodzina", drugiej towarzyszył "Portret matki", zaś ubiegłorocznej przyświecała myśl "Ojciec fundamentem rodziny".

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.