Rząd: wakacje kredytowe do końca roku, ale nie dla wszystkich

Rząd: z wakacji kredytowych będzie można skorzystać, jeśli rata przekracza 30 proc. dochodu gospodarstwa domowego.

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, wydłużającej wakacje kredytowe do końca 2024 r. Jak podano w komunikacie, z wakacji będą mogli skorzystać ci kredytobiorcy, których rata przekracza 30 proc. dochodów gospodarstwa domowego.

We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom - podano w komunikacie kancelarii premiera.

"Rząd pomoże osobom, które posiadają kredyt hipoteczny w złotówkach i przedłuży tzw. wakacje kredytowe na 2024 rok. Nowe rozwiązania przewidują możliwość zawieszenia spłaty raty w wymiarze dwóch miesięcy od 1 maja do 30 czerwca, zaś w przypadku kolejnych kwartałów - jeden miesiąc w każdym kwartale" - czytamy w komunikacie.

W projekcie ustawy znajdzie się limit wartości kredytu, który będzie warunkował skorzystanie z wakacji kredytowych. Ten limit został ustalony na 1,2 mln zł - osoby posiadające kredyty o większej wartości nie będą mogły skorzystać z wakacji kredytowych.

"Z wakacji kredytowych będzie można skorzystać, jeśli rata przekroczy 30 proc. dochodu gospodarstwa domowego, liczonego jako średnia za poprzednie trzy miesiące, albo jeśli kredytobiorca ma na utrzymaniu co najmniej troje dzieci (na dzień złożenia wniosku)" - podała kancelaria premiera w komunikacie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg