Nowa przystań dla matek w kłopocie

Dobiega końca budowa nowego gmachu Domu Samotnej Matki w Łodzi. Już w październiku mamy wraz z dziećmi przeniosą się do wykańczanego właśnie budynku przy ul. Broniewskiego 1a. Inwestycja, prowadzona przez Centrum Służby Rodzinie, finansowana jest dzięki wpływom z 1 procenta i dotacji unijnej.

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej istnieje w Łodzi od 15 grudnia 1991 roku. Jednak wykorzystywany obecnie budynek znajduje się w fatalnym stanie technicznym i koszt jego remontu byłby zbliżony do budowy nowego. Mówi ks. Stanisław Kaniewski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.

Nowy budynek Domu Samotnej Matki powstał już w dawnym ogrodzie na tyłach archidiecezjalnego Centrum Służby Rodzinie. Grunt przekazała na ten cel łódzka Rada Miejska. Znaczna część inwestycji (85 proc.) finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Nowy budynek ma 1,5 tys. metrów kwadratowych i będzie największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce - dach nad głową znajdzie w nim 60 matek w ciąży i z małymi dziećmi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.