Nowa przystań dla matek w kłopocie

Dobiega końca budowa nowego gmachu Domu Samotnej Matki w Łodzi. Już w październiku mamy wraz z dziećmi przeniosą się do wykańczanego właśnie budynku przy ul. Broniewskiego 1a. Inwestycja, prowadzona przez Centrum Służby Rodzinie, finansowana jest dzięki wpływom z 1 procenta i dotacji unijnej.

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej istnieje w Łodzi od 15 grudnia 1991 roku. Jednak wykorzystywany obecnie budynek znajduje się w fatalnym stanie technicznym i koszt jego remontu byłby zbliżony do budowy nowego. Mówi ks. Stanisław Kaniewski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.

Nowy budynek Domu Samotnej Matki powstał już w dawnym ogrodzie na tyłach archidiecezjalnego Centrum Służby Rodzinie. Grunt przekazała na ten cel łódzka Rada Miejska. Znaczna część inwestycji (85 proc.) finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Nowy budynek ma 1,5 tys. metrów kwadratowych i będzie największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce - dach nad głową znajdzie w nim 60 matek w ciąży i z małymi dziećmi.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama