W czerwcu ulicami wielu miast w Polsce przejdą Marsze dla Życia i Rodziny

Pod hasłem "Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny" ulicami Warszawy, Krakowa, Poznania, Lublina, Łodzi, Gdańska, Bydgoszczy i wielu innych miast przejdą w czerwcu Marsze dla Życia i Rodziny.

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca, Marsze dla Życia i Rodziny przejdą m.in. przez Łowicz, Lubawę, Łowicz, Tarnobrzeg, Stary Licheń, Włocławek, Wołomin i Żywiec.

Marsz w stolicy, zaplanowany na 16 czerwca, wyruszy o godz. 12 z placu Trzech Krzyży i przejdzie w kierunku Belwederu. Poprzedzi go msza św. o godz. 11.30 w kościele św. Aleksandra.

Tego samego dnia Marsze dla Życia i Rodziny wyruszą również w Gdańsku, Krakowie i w Katowicach.

W Katowicach start zaplanowano o godz. 12 przed katedrą Chrystusa Króla. Uczestnicy przejdą do Parku Kościuszki, gdzie w godz. 15.30-19.00 zaplanowano piknik rodzinny.

W Krakowie Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy o godz. 11.30 z placu Matejki.

26 czerwca marsze odbędą się w Bydgoszczy, Lublinie, Poznaniu, Płocku, Koszalinie i Łodzi.

Więcej informacji i pełna lista marszów jest dostępna na stronie: https://marsz.org/

"Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci" - napisali organizatorzy.

Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny. Marsze zostały objęte patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r. w Warszawie. Od tego czasu organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości w kraju, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. W wydarzeniu uczestniczą również osoby starsze i samotne, członkowie ruchów, stowarzyszeń, duchowni i osoby publiczne.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg