Chcą odrzucenia projektu Piechy

Połączone komisje polityki społecznej i rodziny oraz zdrowia rekomendowały odrzucenie projektu ustawy o ochronie genomu ludzkiego i embrionu ludzkiego autorstwa posła Bolesława Piechy (PiS). Dokument ten przewidywał całkowity zakaz stosowania metody in vitro, ale dopuszczał możliwość adopcji zarodków, które zostałyby wytworzone przed wejściem w życie nowych przepisów.

Decyzja połączonych komisji nie oznacza jednak, że prace nad projektem definitywnie się zakończyły - co wyjaśniał posłom mecenas Bogdan Cichy z Biura Legislacyjnego Sejmu.


W głosowaniu podczas dzisiejszego posiedzenia połączonych komisji polityki społecznej i rodziny oraz zdrowia udział wzięło 63 posłów. Sprawozdawca podkomisji nadzwyczajnej poseł Jarosław Katulski (PO) poinformował, że Komisja rekomenduje odrzucenie projektu. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 41 posłów, przeciwnego zdania było 21, a jeden poseł wstrzymał się od głosu.
Warto dodać, że Kościół wielokrotnie wypowiadał się na temat krytycznie nt. metody zapłodnienia pozaustrojowego in vitro podkreślając, że jest ona niegodna oraz sprzeciwia się życiu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama