Telewizor za sterylizację

Władze indyjskiego stanu Radżastan chcąc zmniejszyć przyrost naturalny zachęcają mężczyzn do poddania się sterylizacji. W zamian będą oni mogli wygrać nagrody w postaci samochodu, motocykli czy telewizorów.

Władze medyczne Radżastanu pragną wysterylizować jak największą liczbę mężczyzn w jednym z dystryktów tego stanu. Będą rozdawać nagrody tym, którzy poddadzą się sterylizacji do końca września tego roku. Przygotowano loterię, w której wylosować można samochód, motocykle, telewizory i sprzęt gospodarstwa domowego. Organizatorzy tej akcji liczą, że co najmniej sześć tysięcy mężczyzn zgłosi się na zabieg sterylizacji.

Władze medyczne tego stanu chciałyby wysterylizować ponad dwadzieścia tysięcy mężczyzn w ciągu roku. Kościół w Indiach występuje aktywnie przeciw wszelkim tego typu akcjom, podobnie jak i przeciw aborcji. Jednocześnie opowiada się za polityką stabilizacji narodzin, ponieważ – jak podkreślają przedstawiciele Kościoła – w przypadku wymknięcia się spod kontroli liczby narodzin krajowi grozi katastrofa humanitarna.

Od 40 do 50 proc. Hindusów żyje w ubóstwie. Są niedożywieni, nie mają dostępu do czystej wody, kanalizacji i edukacji. Indie liczą 1,17 mld mieszkańców. Co roku liczba ta rośnie o ponad 20 mln, czyli o tyle ludzi ile zamieszkuje Australię, a co 10 lat – wzrasta o ok. 180 mln, czyli tyle, ile żyje w Brazylii. Według oficjalnych prognoz Indie w roku 2025 staną się najludniejszym krajem świata.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama