Telewizor za sterylizację

Władze indyjskiego stanu Radżastan chcąc zmniejszyć przyrost naturalny zachęcają mężczyzn do poddania się sterylizacji. W zamian będą oni mogli wygrać nagrody w postaci samochodu, motocykli czy telewizorów.

Władze medyczne Radżastanu pragną wysterylizować jak największą liczbę mężczyzn w jednym z dystryktów tego stanu. Będą rozdawać nagrody tym, którzy poddadzą się sterylizacji do końca września tego roku. Przygotowano loterię, w której wylosować można samochód, motocykle, telewizory i sprzęt gospodarstwa domowego. Organizatorzy tej akcji liczą, że co najmniej sześć tysięcy mężczyzn zgłosi się na zabieg sterylizacji.

Władze medyczne tego stanu chciałyby wysterylizować ponad dwadzieścia tysięcy mężczyzn w ciągu roku. Kościół w Indiach występuje aktywnie przeciw wszelkim tego typu akcjom, podobnie jak i przeciw aborcji. Jednocześnie opowiada się za polityką stabilizacji narodzin, ponieważ – jak podkreślają przedstawiciele Kościoła – w przypadku wymknięcia się spod kontroli liczby narodzin krajowi grozi katastrofa humanitarna.

Od 40 do 50 proc. Hindusów żyje w ubóstwie. Są niedożywieni, nie mają dostępu do czystej wody, kanalizacji i edukacji. Indie liczą 1,17 mld mieszkańców. Co roku liczba ta rośnie o ponad 20 mln, czyli o tyle ludzi ile zamieszkuje Australię, a co 10 lat – wzrasta o ok. 180 mln, czyli tyle, ile żyje w Brazylii. Według oficjalnych prognoz Indie w roku 2025 staną się najludniejszym krajem świata.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • student UW
  16.07.2011 02:48
  Aby zahamować biedę Indiom przydałby się prawdziwy kapitalizm, a nie ingerencja państwa w płodność obywateli (gęstość zaludnienia Indii jest podobna do Japonii)
 • euqciUJJMlR
  20.02.2012 11:16
  W pzewrsiej chwili tez pomyslalam o podtekscie do wizji, ale dla mnie to ma sie nijak do tego tego cytatu z biblii. Moze jestem ograniczona, ale nie bede szukala wszedzie podtekstow bo mi psuja aure i nie chce mi sie tracic energii. Mam swoje cele, swoja wizje, a ze ona sie sprawdza to poprzestane na tym. Masz racje w jednym, osobiste dzialanie tak to jest to!!! Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.