Jak nie zgubić dziecka?

Na plażach w rejonie Pesaro nad Adriatykiem we włoskim regionie Marche policja rozdaje bransoletki identyfikacyjne dla dzieci, by łatwo było odprowadzić je do rodziców bądź opiekunów, gdy zgubią się w tłumie.

W ramach projektu "Dzieci bezpieczne na plaży" najmłodsi otrzymują gumowe bransoletki ze znakiem policji, na których specjalnym wodoodpornym flamastrem należy napisać numer telefonu komórkowego osób, pod opieką których się znajdują.

To znacznie pomoże rozwiązać problem, którego rozmiary w ostatnim czasie zaczęły przerastać służby porządkowe. Dzieci oddalające się od rodziców i gubiące się na plaży przysparzają coraz więcej problemów.

Z inicjatywy komendy policji bransoletki rozdawane są także dzieciom przez dzielnicowych w miastach Pesaro i Urbino oraz innych miejscowościach położonych w pobliżu najbardziej zatłoczonych we Włoszech nadmorskich kurortów - Rimini, Riccione i Cattolica.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.