Joanna Najfeld uniewinniona

Joanna Najfeld została dziś uniewinniona przez Sąd Rejonowy w Warszawie w procesie karnym, który wytoczyła jej Wanda Nowicka

Oskarżycielka, czyli Wanda Nowicka, jest szefową Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, organizacji walczącej o prawo do zabijania nienarodzonych dzieci. – Uniewinnienie oznacza, że wypowiedź Joanny Najfeld w TVN24 sprzed 2,5 roku, wskazująca na powiązania między Wandą Nowicką i kierowaną przez nią Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, a szeroko rozumianym przemysłem aborcyjnym, była oceną trafną. Sąd nie dopatrzył się w tej wypowiedzi żadnych nieprawidłowości – skomentował dla gosc.pl broniący Joanny Najfeld mecenas Piotr Kwiecień.

Przypomnijmy: Joanna Najfeld powiedziała w 2009 roku w czasie dyskusji TVN24: „Organizacja pani Nowickiej jest częścią międzynarodowego koncernu, największego w ogóle, providerów aborcji i antykoncepcji. Pani po prostu jest na liście płac tego przemysłu”.

Na wniosek Wandy Nowickiej proces Joanny Najfeld toczył się z wyłączeniem jawności. Z tego powodu nie wolno też cytować uzasadnienia wyroku. Ci, którzy go słyszeli, twierdzą, że był dla oskarżyciela druzgoczący. – Ten proces pokazał, że instytucja wyłączenia jawności w niektórych przypadkach stanowi knebel i nie służy jawności debaty publicznej. W czasie procesu przedstawiliśmy takie dowody, o których opinia publiczna powinna być poinformowana – mówi mecenas Kwiecień. Wyjaśnia, że dowody te dotyczą powiązań między przedstawicielami przemysłu farmaceutycznego, którzy promują aborcję i antykoncepcję, a Wandą Nowicką. Podkreśla, że te powiązania powinny być jawne tym bardziej, że Wanda Nowicka kandyduje do Sejmu z listy Ruchu Poparcia Palikota. – Wanda Nowicka usiłowała zakneblować Joannę Najfeld. Przedstawiliśmy jednak takie dowody, które jej to uniemożliwiły – mówi mecenas Kwiecień. Wyrok nie jest prawomocny.

Przeczytaj także:

Najfeld: Prawda się obroniła

Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjnego

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NAJFELD

Reklama

Reklama

Reklama