Nowe statystyki aborcji w Polsce

W ubiegłym roku legalnie dokonano w Polsce 641 aborcji. Dane te pochodzą z raportu Ministerstwa Zdrowia z wykonania ustawy aborcyjnej za rok 2010 - twierdzi tvp.info.

Portal dodaje, że ubiegłoroczna statystyka aborcji jest o 103 przypadki wyższa niż to było rok wcześniej. Jest to także najwyższa od 1997 r. liczba nienarodzonych dzieci, zabitych zgodnie z ustawą, nazywaną kompromisem aborcyjnym.

Ustawa ta zawiera zapisy, zgodnie z którymi aborcja jest dopuszczalna w trzech przypadkach: gdy ciąża jest efektem czynu zabronionego (0 przypadków w 2010 r.); gdy istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia matki (27 przypadków w 2010 r.) oraz gdy badania wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu (614 przypadków w 2010 r.).

Oczywiście, dzieci nienarodzone zabijane są także wbrew przepisom obowiązującej obecnie ustawy. Środowiska proaborcyjne mówiły niegdyś nawet o 200 tys. aborcji u Polek. Ostatnio ich szacunki spadły już tylko do 100 tys., ale i tego nie potrafią udokumentować. Obrońcy życia, opierając się na wskaźnikach opracowanych przez demografów, mówią o co najwyżej kilkunastu tysiącach aborcji rocznie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.