Pielucha to... dodatek odzieżowy

Rodzice, którzy kupują maluchom wielorazowe pieluchy, po zmianach przepisów płacą 23-procentowy VAT. Podczas gdy na jednorazówki obowiązuje stawka 8-procentowa, pisze "Rzeczpospolita".

Reklama

Jak z materiału, to dodatek odzieżowy - uznało Ministerstwo Finansów i zakwalifikowało pieluszki wielorazowe do tej kategorii artykułów. W efekcie, od 1 stycznia, przy kasie zamiast 8 proc. VAT trzeba zapłacić 23 proc.

- Czy pieluchę nosi się na głowie, że została dodatkiem odzieżowym? - pytają rodzice, którzy zdecydowali, że ich dzieci będą używać pieluch wielorazowych. Te są u nas coraz popularniejsze. To już nie tylko zwykła tetra, znana sprzed lat, ale specjalnie szyte i zapinane pieluszki z nieprzepuszczalnych materiałów. Wielu rodziców używa ich, bo dzieci są uczulone na jednorazowe.

I pomyśleć, że np. w Wielkiej Brytanii samorządy zachęcają rodziców do używania wielorazówek, bo zmniejsza to ilość śmieci na wysypiskach. Noworodki dostają w prezencie od gmin specjalny pakiet wielorazowych pieluszek.

"Rzeczpospolita" pisze, że choć resort finansów nie odpowiedział na jej pytania w tej sprawie, to jednak nieoficjalnie dowiedziała się, że urzędnicy myślą, co w kwestii zdrowej pupy począć.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • miły Stasiek
  25.01.2012 10:35
  To dla mnie smutna wiadomość.Z dziećmi to mi się nie udało choć bardzo się starałem,ale pieluchy z tetry od dawna służą mi za onuce.Rozumiem uzasadnienie zmiany przepisu,bo w moim przypadku jest to dodatek odzieżowy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama