VIII Marsz za Życiem w Rzeszowie

W marszu zorganizowanym w dzisiejsze Święto Młodzianków, obrońcy życia diecezji rzeszowskiej przypomną mieszkańcom miasta o konieczności obrony ludzkiego życia od jego poczęcia.

Modlić się będą także za cierpiących z powodu odrzucenia życia. Z zapalonymi świecami i symbolicznymi różami w dłoniach przejdą ulicami miasta do Sanktuarium Pani Rzeszowa, gdzie będą uczestniczyć we Mszy świętej.

Uczestnicy wyruszą sprzed Pomnika Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu. „Będziemy modlić się o dobre prawodawstwo w obronie życia. „Niestety, w wyniku dotychczasowych ustaw aborcyjnych nie żyje około 25 milionów Polaków. To przerażające liczby. Musimy sobie to uświadamiać i między innymi temu służy ten marsz. Będziemy też przepraszać Boga za grzechy przeciwko życiu oraz modlić się o ochronę bezbronnych” – mówi Barbara Frączek z Fundacji SOS Życie.

Marsz wyruszy o godz. 17.00 sprzed Pomnika Dzieci Nienarodzonych na Startym Cmentarzu w Rzeszowie. Mszę Świętą o godz 18.30 w Bazylice o Bernardynów poprzedzi program słowno – muzyczny poświęcony obronie życia.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama