Będzie kompromis ws. emerytur?

Premier Donald Tusk spotka się w czwartek o godz. 9 z wicepremierem, szefem PSL Waldemarem Pawlakiem. Szef ludowców oświadczył, że w koalicji "jest dobra atmosfera, żeby znaleźć kompromis" w sprawie emerytur.

"Mamy umówione spotkanie o godz. 9 jutro, około 11 możemy się spotkać (z dziennikarzami), żeby porozmawiać sobie o wrażeniach" - powiedział Pawlak w środę przed południem dziennikarzom w Sejmie. Rano Tusk rozpoczął przegląd swojego gabinetu od spotkań z szefem MSZ Radosławem Sikorskim i ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

Szef rządu zapowiadał we wtorek, że na razie nie przewiduje żadnej rekonstrukcji swojego gabinetu. Zaznaczył, że nie będzie "przepytywał ani przesłuchiwał" swoich ministrów, ale będzie z nimi rozmawiał o tym, jak wygląda dorobek pierwszych 100 dni, a także omawiał plany poszczególnych ministerstw.

Rozmowa z Pawlakiem może być też okazją do poruszenia kwestii reformy emerytalnej, w której to partie koalicyjne nie osiągnęły na razie porozumienia. Lider ludowców mówił, że wierzy w kompromis w tej sprawie. "Do tej pory zawsze dążyliśmy do kompromisu i taka jest istota koalicji, żeby szukać rozwiązań, które w miarę możliwości uwzględniają wszystkie ważne realia, tak aby rozwiązanie było jak najlepsze" - powiedział szef ludowców.

Pawlak oświadczył, że po wtorkowym posiedzeniu rządu rozmawiał z premierem m.in. na temat zmian w systemie emerytalnym. Według niego w koalicji "jest dobra atmosfera, żeby znaleźć kompromis".

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PSL, RZĄD, SPOTKANIE, TUSK

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg