Koniec z monopolem NFZ?

Chcemy stworzyć konkurencję dla NFZ - powiedział w piątek minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podczas nadzwyczajnego zjazdu lekarzy. Podkreślił, iż zmiany muszą być wprowadzane ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie.

Jak mówił Arłukowicz, stworzenie konkurencji dla NFZ jest rozwiązaniem oczekiwanym i potrzebnym. Zaapelował do lekarzy o współpracę przy wdrażaniu zmian.

Minister zdrowia poinformował także, że trwają prace nad ustawami o zdrowiu publicznym i jakości w ochronie zdrowia. Dodał, że zostaną przedstawione rozwiązania dot. dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Część medyków gwizdała i buczała podczas przemówienia ministra zdrowia. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz ocenił w swoim wystąpieniu, że Arłukowicz nie chce słuchać medyków. Poinformował, że na zjazd nie został zaproszony prezes NFZ Jacek Paszkiewicz, bo nie wywiązuje się on z obietnic i deklaracji.

Nadzwyczajny XI Krajowy Zjazd Lekarzy rozpoczął się w piątek po południu w Warszawie. Jego uczestnicy będą dyskutowali o sytuacji w ochronie zdrowia. Mają także podjąć decyzję w sprawie dalszych działań związanych z przepisami refundacyjnymi. Wśród gości uczestniczących w zjeździe są: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, b. szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser, przedstawiciele samorządu aptekarskiego i parlamentarzyści.

«« | « | 1 | » | »»
 • Maluczki
  24.02.2012 20:19
  No oczywiście! Będzie więcej ciepłych posadek dla kolesi, za pieniądze zdarte z nędzarzy.
  Jeszcze trochę i w Polsce zostaną tylko urzędy, firmy ubezpieczeniowe i supermarkety.
 • niker
  25.02.2012 11:26
  A po co ten cały NFZ, nikt nie zadaje sobie trudu, by zainteresować się tym tematem.

  Sprawdźcie ile kosztuje przeniesienie siedziby NFZ w warszawie, ...to kolosalne pieniądze. Zasłaniają się tajemnicą, żeby nie podawać ile będzie kosztowało utrzymanie budynku, które będzie jeszcze droższe niż obecnie gdzie teraz przebywają.

  Niech nikt nie zasłania się prawem, bo to są publiczne pieniądze obywateli polskich, powinno być wszystko jawne.

  Każda złotówka powinna być skrupulatnie sprawdzana i podawane publicznie do wiadomości. Tam pracuje cała ARMIA urzędników, którzy za to biorą pieniądze z naszych składek i to nie są żadne groszowe sprawy.
 • AA
  26.02.2012 12:24
  Nie potrzeba konkurencji dla NFZ tylko dobrze i uczciwe zarządzać. Znowu nowe budynki, urzędnicy, a i tak będzie źle.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.