Gejowscy bojówkarze zdewastowali kościół

Świątynia w Portland w stanie Oregon, należąca do ewangelikalnej kongregacji Mars Hill Church, została zdewastowana przez bojówkarzy z gejowskiej organizacji „Angry Queers”.

W nocy 24 kwietnia kilku zamaskowanych młodych ludzi obrzuciło kościół kamieniami wybijając szyby w 9 oknach na parterze i wyższych piętrach. Zniszczono m.in. liczący 100 lat zabytkowy witraż. Straty oszacowano na tysiące dolarów.

Gejowska grupa w emailu przesłanym do lokalnej stacji KOIN-TV przyznała się do wandalizmu i twierdzi, że to kara za tradycyjną postawę, jaką ewangelikalny Kościół z Seattle, założony przez charyzmatycznego kaznodzieję Marka Driscolla, prezentuje w kwestiach etyki seksualnej i małżeńskiej, a także wyrażaną przed tę protestancką kongregację jednoznaczną krytykę relacji homoseksualnych. Co więcej, niektóre lokalne organizacje walczące o tzw. prawa dla gejów i lesbijek, oficjalnie wsparły ten atak, a nawet go pochwaliły.

Świadkowie mówią, że w nocy o około 2.30 widzieli na miejscu zdarzenia sześciu młodych mężczyzn z częściowo przesłoniętymi twarzami. Podobni osobnicy widziani już byli w październiku ubiegłego roku, kiedy podczas ceremonii otwarcia kościoła i związanego z nim kampusu, zablokowali wejście do świątyni i zaczęli wykrzykiwać obsceniczne uwagi w obecności wiernych, wśród których były również dzieci.

Pastor ewangelikalnej wspólnoty, Tim Smith zapewnił, że ten atak nie zmieni niczego w nauczaniu Kościoła i nadal zamierza kontynuować swą misję opartą na Biblii.

«« | « | 1 | » | »»
 • Chochoł
  27.04.2012 11:19
  Niestety tak żarliwie broniona "demokracja" zaczyna być swoją karykaturą bo teraz jest to dyktatura. Kłopot w tym, że dyktator ma bardzo popularne imię: gej, lesbijka,feministka, czy jakoś tak, więc choć dyktatura jest zła to nie da się go zlokalizować. No chyba że byłby to katolik to od razu należy zareagować, co się rządzić będzie ciemniak jakiś. Dlaczego czują się tak pewnie. Proszę obejrzeć film "Dopóki żyję - opowieść o Węgrzech", gdzie ten problem też jest dotknięty. Postawa tzw pożytecznych idiotów daje wsparcie każdemu zboczeniu byleby tylko odrzucić chrześcijaństwo.
 • Hannaonline84
  27.04.2012 11:25
  To jest już terroryzm homoseksualistów wobec chrześcijan.
 • Beszad
  27.04.2012 12:02
  Kolejny raz widzimy rzucane kamienie jako argumenty w obronie tolerancji. Ciekaw jestem, czy organizacja, która przyznała sie do ataku, poniesie przynajmniej konsekwencje materialne za zniszczenie historycznych witraży?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.