Rodzina z 15 dzieci bohaterem włoskich mediów

Wielodzietni nigdy nie prosili władz o pomoc.

Kiedy trzy tygodnie temu przyszła na świat Angelica, rodzina państwa Scalco z miejscowości San Giorgio in Bosco koło Padwy na północy Włoch stała się bohaterem włoskich mediów.

Państwo Cristina i Walter mają w tej chwili piętnaścioro dzieci: dziewięciu chłopców i sześć dziewczynek. Najstarsze ma 20 lat, najmłodsze, nie licząc Angeliki, półtora roku.

Walter Scalco ma niewielką firmę stolarską. Jak podkreśla burmistrz San Giorgio in Bosco, rekordowo wielodzietna rodzina nigdy nie zwracała się o pomoc do władz. Nie komentuje on też ich decyzji, aby posiadać tak wiele dzieci. „To ich wolny wybór, który można pochwalać lub nie, ja jednak jestem zawsze szczęśliwy, gdy rodzą się dzieci w naszej gminie” - powiedział burmistrz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.