Zamęczony za rodzinę

Na potrzebę obrony i wspierania rodziny jako podstawy społeczeństwa wskazuje Benedykt XVI w liście do swego specjalnego wysłannika na obchody stulecia urodzin bł. Petera To Rota.

Kard. Joseph Zen Ze-Kiun, emerytowany biskup Hongkongu, przewodniczy im dzisiaj w imieniu Papieża w Papui Nowej Gwinei. Miejscem uroczystości jest Rabaul. W tamtejszej diecezji urodził się przed stu laty pierwszy błogosławiony tej części Oceanii. Ten świecki katechista, żonaty i ojciec rodziny, poniósł śmierć męczeńską w 1945 r., gdyż przeciwstawiał się próbom przywróceniu poligamii i bronił nierozerwalności małżeństwa.

Zwracając na to uwagę, Ojciec Święty podkreśla znaczenie jego świadectwa wobec niegodziwych praw cywilnych, którym należy się przeciwstawiać, słuchając bardziej woli Boga odnośnie do małżeństwa. Jan Paweł II beatyfikował Petera To Rota podczas swej wizyty w Papui Nowej Gwinei w 1995 r. Benedykt XVI przypomina w swoim liście wielką troskę tego Papieża o obronę rodziny.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.