Fuzja i co dalej?

„Inwestycje Małżeńskie” – nowy cykl spotkań nie tylko dla małżeństw startuje z początkiem nowego roku szkolnego. Spotkanie wrześniowe poświęcone będzie wzajemnym oczekiwaniom i potrzebom, jakie stawiają sobie mężczyzna i kobieta żyjąc razem.

Wyobrażenia z jakimi wchodzimy w małżeństwo po kilku latach, a czasem tylko miesiącach, zostają zweryfikowane przez wyzwania jakie czekają na każdy związek. Różnice zdań, odmienność upodobań, niezrozumienie czy emocje to nierzadkie przeszkody w budowaniu jedności i trwałej relacji.

Czy można w ogóle zabezpieczyć się przed takimi problemami ?

Jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić?

Jak poprawić wzajemne relacje ?

Jak razem przejść przez wszystkie przeciwności życia i wyciągnąć z niego jak najwięcej ?

Jak sprawić by małżeństwo stało się „Biznesem Życia” ?

To z pewnością główne tematy, o jakie zapytamy naszych gości podczas kolejnych spotkań. Najpierw temat określony w tytule spotkania omówią eksperci - psycholog lub terapeuta, osoba duchowna, a potem małżonkowie, którzy już określony problem „przerobili” , podzielą się doświadczeniem i własnymi sposobami radzenia sobie z kryzysem. – na temat formuły warsztatów mówi Norbert Cesarz z Fundacji Dobra Kultura, która jest organizatorem „Inwestycji Małżeńskich”. 

„Inwestycje Małżeńskie” to nowa odsłona znanej już dobrze formuły spotkań, jakie w ubiegłym roku odbywały się w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. Ciepłe przyjęcie przez uczestników poprzedniej edycji – „Pogotowia Małżeńskiego” skłoniły organizatorów do rozwijania tej inicjatywy także w innych miejscach, jakim jest choćby warszawska Praga i ul. Floriańska 3, gdzie odbywać się będą najbliższe spotkania.

W trakcie najbliższych warsztatów poruszone zostaną zagadnienia związane z prawidłowym kształtowaniem relacji i komunikacji. We wrześniu omówione zostaną różnice oczekiwań i potrzeb między mężczyzną a kobietą oraz najczęstsze trudności. W październiku tematem spotkania będą wzorce relacji jakie wnosimy do małżeństwa z domu rodzinnego. W listopadzie zajmiemy się kształtowaniem prawidłowych wzorców komunikacji oraz kształtowaniem wzajemnych relacji. W grudniu zaproszeni goście dostarczą nam praktycznych narzędzi do dobrej komunikacji i do kształtowania relacji między małżonkami oraz dziećmi i środowiskiem zewnętrznym.

Podczas najbliższego spotkania „Fuzja i co dalej ?” (21 września 2012) gośćmi i ekspertami będą: psycholog Małgorzata Surma, ks. Jarosław Szymczak, zajmujący się duszpasterstwem rodzin, oraz Bożena i Bogusław Bernardowie.

Cykl „Inwestycje Małżeńskie” jest odpowiedzią na zjawisko kryzysu i rozpadu związków, czy wręcz niezdolności do ich zawarcia i lęku przed zobowiązaniami. Spotkania mają uświadomić, że każdy z nas ma różne potrzeby, ograniczenia, oczekiwania względem drugiej osoby, a często nie potrafimy o tym rozmawiać. Powtarzające się kłótnie z błahego powodu w rzeczywistości wynikają z głębszych problemów, ale każde problemy można rozwiązać i przeciwdziałać im w przyszłości.

Kiedy? 21 września (niedziela) 2012, godz. 18:30

Gdzie? ul. Floriańska 3, (przy Radiu Warszawa), Warszawa-Praga

Informacje o gościach:

Ks. Jarosław Szymczak – ksiądz katolicki, od 1994 r. doktor z teologii w zakresie teologii małżeństwa i rodziny na Wydziale Teologicznym ATK, na podstawie rozprawy: Nauka Jana Pawła II o urzeczywistnianiu się Kościoła w sakramencie małżeństwa. Od 1995 pełni funkcję adiunkta w Instytucie Studiów nad Rodziną UKSW w Łomiankach. Od wielu lat zajmuje się duszpasterstwem rodzin oraz formacją i kształceniem studentów w Instytucie Studiów nad Rodziną.

Małgorzata Surma – psycholog (Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego), pedagog (Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego), psychoterapeuta (Studium Psychoterapii Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich) mediator rodzinny (szkolenie w Stowarzyszeniu Mediatorów Rodzinnych), doktorantka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (specjalizacja: psychologia rozwoju człowieka dorosłego). Żona i mama dwójki dzieci

Bożena i Bogusław Bernard – małżeństwo z 30-letnim stażem, rodzice 5 dorosłych już dzieci (najmłodsze dziecko to student 3 roku AWF). Od kilku lat biorą udział w audycjach dotyczących problematyki relacji w małżeństwie. Pani Bożena jest doradcą w katolickiej poradni rodzinnej. Obojgu z całą pewnością leży na sercu dobro rodziny, poczucie jedności i szczęścia w małżeństwie. Dlatego, zawsze są gotowi poprzez własne świadectwo bronić rodziny jako najlepszego miejsca dla kształtowania człowieka.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg