Kongres Małżeństw do parlamentarzystów

Sprzeciw wobec wypaczania prawdy o małżeństwie i rodzinie, w tym zapowiedzi ratyfikowania przez Polskę Konwencji Rady Europy w sprawie zwalczania przemocy wobec kobiet – wyrazili w apelu do parlamentarzystów uczestnicy II Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw, który odbył się 5-7 października w Świdnicy.

W II Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw w Świdnicy uczestniczyło 160 par małżeńskich.

Małżeństwa reprezentowały różne środowiska i grupy społeczne oraz organizacje pozarządowe. Obrady – jak przedstawiają uczestnicy - stały się „miejscem refleksji nad tajemnicą małżeńskiej miłości”. Rozważano głównie zagadnienia dotyczące relacji między sferą duchową i cielesną w związku małżeńskim. Zaproszeni prelegenci wygłosili 10 konferencji m.in. o tym, że człowiek jest istotą nie tylko psychofizyczną, ale i duchową, co ma bezpośrednie konsekwencje dla sposobów wyrażania i dla dynamiki miłości małżeńskiej.

Patronami honorowymi wydarzenia byli: Prymas Polski abp Józef Kowalczyk, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP bp Kazimierz Górny oraz bp świdnicki Ignacy Dec.

W liście skierowanym do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, uczestnicy Kongresu zaapelowali o zaprzestanie przez władze działań „wpisujących się w trend eksperymentów społecznych i swego rodzaju inżynierii mającej na celu wypaczenie i zdegradowanie naturalnych i oczywistych fundamentów tożsamości kobiety i mężczyzny oraz prawdy o małżeństwie i rodzinie”.

„Nie zgadzamy się z działaniami promującymi obce naszej kulturze i chrześcijańskiej spuściźnie idee wymierzone wprost lub pośrednio w instytucje małżeństwa i rodziny” - podkreślili w apelu uczestnicy świdnickiego Kongresu.

Wyrazili także niepokój o przyszłość Polski, w której „nie otacza się troską i wsparciem normalną większość a zamiast tego promuje się coraz mocniej i wbrew woli Narodu prawa marginalnych grup społecznych, które dążą do narzucenia społeczeństwu swej ideologii”.

Ich zdaniem, nie ma bowiem wątpliwości, że „zgoda na zmianę definicji i pojęć określających fundamentalne prawdy o tożsamości kobiety i mężczyzny oraz małżeństwa i rodziny niesie ze sobą kryzys wartości, za którym przychodzi nienawiść, chaos i wojna. Tego uczy historia zarówno Polski jak i Europy”.

W apelu małżeństwa wyrażają ponadto zdecydowany protest wobec zapowiedzi ratyfikowania przez Polskę Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. „Podpisujemy się tym samym pod apelem wielu środowisk społecznych i politycznych, które nie zgadzają się z decyzją polskiego rządu i oczekujemy, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odrzuci konwencję jako szkodliwą, wprowadzającą zamęt pojęciowy i poniżającą normalne małżeństwo i normalną rodzinę” – czytamy w liście.

«« | « | 1 | » | »»
 • Rafał Sudoł
  07.10.2012 22:22
  O moralności Pani Kopacz juz się zdążyliśmy przekonać nie raz. Apel może odnieśc skutek, jeśli zostanie wysłany do każdego z posłów z osobna. Tak w Sejmie jak i w poszczególnych biurach poselskich. Inaczej zginie w natłoku informacji kancelaryjnych Pani Marszałek.
 • Stanisław_Miłosz
  08.10.2012 11:49
  Panie Rafale, moralność posłów nie jest lepsza od moralności marszałek Kopacz, skoro to oni ją wybrali (tych posłów też ktoś wybrał, ale o tem przy innej okazji). Zatem - sprawa beznadziejna.
  Oczywiście jak ktoś chce, to niech sobie pisze do "każdego" z osobna". Ten Sejm i jego emację "rząd" po prostu trzeba rozp.ędzić na cztery wiatry i to najszybciej jak się da. A potem stosownie do zasług albo do zacisznych cel na medytacje o zmienności losu lub jak ostatnio proponował min. Gowin do prac społecznych - autostrady czekają na kopaczy, sypaczy tłucznia, żwiru i piasku oraz wylewaczy betonu. Krótki kurs dokształcający i - do roboty, odpracować dokonane szkodnictwo. Niech nie matura (licencjat, matura i doktorat), lecz chęć szczera odpracowania i zwrotu zagrabionego decydują o ewentualnym zmniejszeniu wymiaru.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.