Rusza Szlachetna Paczka 2012

W Polsce tysiące rodzin żyją w biedzie – od 17 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl będzie można wybrać jedną z nich i przygotować dla niej konkretną pomoc.

Akcja obejmie w tym roku około 12 tys. rodzin, czyli ponad 50 tys. osób w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin nie jest jeszcze znana. Najpierw 7600 wolontariuszy odwiedzi wskazane rodziny w potrzebie, weryfikując ich sytuację życiową, poznając przyczyny trudnego życia i ich konkretne potrzeby. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Z niej darczyńca będzie mógł wybrać konkretną rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc. Hasło Szlachetnej Paczki 2012 to: „Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze”

W 2011 roku w Szlachetną Paczkę zaangażowało się 7200 wolontariuszy, którzy dotarli do 12 tys. potrzebujących rodzin. Wśród 150 tys. darczyńców znaleźli się: para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, trener Bogdan Wenta i piłkarze ręczni Vive Targi Kielce, reprezentacja Polski siatkarzy, Jerzy Dudek, Grzegorz Turnau, znani sportowcy, dziennikarze i artyści. Wartość przekazanej pomocy przekroczyła 18 mln złotych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama