Wolontariat 60-latków

Szkolenia, warsztaty oraz możliwość zapoznania się z ofertą wolontariatu na terenie Warszawy - to działania, jakie dla osób po sześćdziesiątym roku życia będzie prowadziła w stolicy Caritas Polska - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Caritas Olga Kołtuniak.

"W ramach zajęć Caritas proponuje rozmowy na temat rozpoznawania swoich mocnych stron i zainteresowań, zastanowienia się nad sposobami wykorzystania wolnego czasu i posiadanych umiejętności, poznania potrzeb innych wokół nas oraz możliwości pomagania potrzebującym" - powiedziała Kołtuniak. Dodała, że szkolenia są bezpłatne.

Caritas proponuje m.in. naukę podstaw obsługi komputera, stron internetowych, w tym np. wypełnianie aplikacji urzędowych przez internet czy obsługa internetowego konta bankowego.

Ponadto osoby 60 + będą mogły - jak poinformowała Kołtuniak - zapoznać się z ofertą wolontariatu i dowiedzieć się jak zostać jego liderem lub animatorem. Zdobędą wiedzę na temat rodzajów potrzeb na terenie Warszawy. Odwiedzą miejsca, w których świadczona jest pomoc i poznają osoby, które tej pomocy potrzebują.

Wszystkich zainteresowanych tym projektem, Caritas zaprasza na spotkania informacyjno-rekrutacyjne, które odbędą się w soboty, 24 listopada oraz 1 grudnia w siedzibie Caritas Polska w Warszawie, Skwer Kard. Wyszyńskiego 9 (wejście od ul. Żytniej), V piętro.

Szczegółowe informacje dostępne w biurze Caritas Polska lub pod nr telefonu 22 3348508, kom. 602223678.

Projekt Caritas Polska i Wolontariat 60+ współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Aktywności Osób Starszych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama