Nowe statystyki aborcji w Polsce

W Polsce wciąż wzrasta liczba aborcji, dokonanych zwłaszcza z powodu zagrożenia życia lub zdrowia matki, ale też – nieznacznie – w wyniku badań prenatalnych – wynika ze sprawozdania Rady Ministrów z wykonania oraz stosowania ustawy aborcyjnej za rok 2011, do którego dotarła KAI.

Jak wynika ze sprawozdania opublikowanego przez ministerstwo zdrowia, w 2011 roku odnotowano 669 aborcji dokonanych zgodnie z obowiązującą ustawą – było to o 28 więcej niż w 2010 r. i aż o 131 więcej niż w roku 2009.

Znaczący wzrost liczby aborcji odnotowano zwłaszcza w związku z zagrożeniem życia lub zdrowia kobiety ciężarnej. Według sprawozdania, w ub. roku takich aborcji dokonano w polskich szpitalach 49 – o 22 więcej niż w 2010 r.

W wyniku przeprowadzonego badania prenatalnego, wskazującego na duże prawdopodobieństwo ciężkiego nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu wykonano 620 aborcji – o 6 więcej niż w 2010 r.

Podobnie jak w 2010 r., nie odnotowano w ub. roku ani jednego przypadku aborcji z powodu gwałtu, czy innego czynu zabronionego, którego skutkiem było zajście w ciążę. Negatywnie rekordowy pod tym względem był rok 2006 (11 aborcji).

Jak podkreślono, w sprawozdaniu po raz pierwszy uwzględniono dane ze szpitali publicznych podległych ministrowi obrony narodowej. Tegoroczne dane nie obejmują natomiast informacji z ministerstwa spraw wewnętrznych i ministerstwa sprawiedliwości.

Sprawozdanie Rady Ministrów przygotowano na podstawie informacji, danych statystycznych i opinii uzyskanych z ministerstw: edukacji narodowej, pracy i polityki społecznej oraz zdrowia, a także z Prokuratury Generalnej, Narodowego Funduszu Zdrowia, Naczelnego Sądu Lekarskiego, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Rzecznika Praw Pacjenta, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Kierowników Poradni i Zakładów Genetycznych oraz Krajowego Centrum ds. AIDS.

Według obowiązującego prawa (Ustawa z dnia 7 stycznia 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży) aborcja jest dopuszczalna w trzech przypadkach: gdy zagrożone jest zdrowie i życie matki; gdy ciąża jest efektem czynu zabronionego; gdy badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia dziecka albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Aldona
  11.12.2012 22:09
  Ja bym poprosiła o wyjaśnienie co oglądamy na zdjęciu. Ile tygodni ma płód? Jakie odczucia są w nim rozwinięte?
  Nie dziwię się teoriom Fryderyka, to mężczyzna nie dorównujący kobiecie w rozumieniu jej stanu. Ale "kochana"? To prawdopodobnie ktoś podstawiony podający się za rodzaj żeński.
  Takich głupot kobieta mądra nie napisze.
 • TomaszLoch
  11.12.2012 22:16
  zgodze sie z opinia ze lekarze mysla tylk oo kasie sam sie przekonalem podczas badan prenatalnych mojego synka zdrowego ile przeszlismy stresow i problemow i badan zbednych bo byla za duza przeziernoisc karkowa o Boze az sie otarlo o amniopunkcje a dzieciatko zdrowe juz nawet lekarze proponowali ze jesli bedzie ZD trzeba zrobic aborcje masakra. lepiej juz bez tych badan w zaufaniu BOGU
 • Winston Smith
  12.12.2012 00:43
  Tutaj jest filmik z mikro-kamery: widać jak dziecko w łonie matki, w 7 tygodniu życia od poczęcia ma CZKAWKĘ !!!!
  http://www.ehd.org/virtual-human-embryo/stage.php?stage=20

  Na samym początku filmu, przez pierwszych 11 sek jest pokazany model dziecka w tym wieku, natomiast NAGRANIE Z MIKRO-KAMERY zaczyna się od 12 sekundy.
  C Z K A W K Ę widać między 23sek a 25sek nagrania. Wcześniej jeszcze widać główkę dziecka, twarz dziecka, rączki, i to jak 7 tygodniowe dziecko w łonie matki rusza nóżkami.

  (Filmik pochodzi z projektu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia USA)

  -----------------------
  Na stronie
  http://www.ehd.org/see-baby.php

  znajduje się krótki filmik - prezentacja "See Baby" - "Zobacz Dziecko", wykonana przez zespół amerykańskiego projektu mającego na celu zarejestrowanie najwcześniejszych etapów rozwoju dziecka, w całości finansowanego z funduszy Narodowego Instytutu Zdrowia USA.

  W 27sek filmiku jest NAGRANIE z bliska (z MIKRO KAMERY), BIJĄCEGO SERCA DZIECKA w wieku 5 tygodni i 6 dni od poczęcia.

  ---------------------
  Na stronie http://www.lifeissues.org
  można najechać kursorem w lewym rogu na
  "Listen to the heartbeat of a baby 6.5 week from conception"
  I POSŁUCHAĆ JAK BIJE SERCE DZIECKA,
  które ma 6 i pół tygodnia od poczęcia i jest w łonie matki.

  Serce dziecka zaczyna bić już w 21. dniu życia od poczęcia.
  ------------------

  W 6-tygodniu życia dziecka od poczęcia, okolica warg dziecka staje się wrażliwa na dotyk, a jej podrażnienie powoduje obrót ciała dziecka.

  W 9-tygodniu dziecko odczuwa ból już niemal całą powierzchnią ciała.
  Reaguje na ból jak dorosły człowiek - odsuwa się od źródeł bólu, przesuwa w tył, gwałtownie rusza rękami i nogami, wykrzywia twarz.

  -------------------
  Na stronie www.unmaskingchoice.ca
  po zjechaniu na dół strony, można kliknąć i obejrzeć krótki film "Abortion: before & after", "aborcja przed i po" (jeśli chce się go obejrzeć wchodząc na youtube to trzeba się zalogować, ale można obejrzeć nie przechodząc na youtube - i wtedy bez logowania).

  Widać na nim m.in.:
  NAGRANIE Z MIKRO-KAMERY Z WŁASNYM ŹRÓDŁEM ŚWIATŁA, która sfilmowała poruszające się 7-tygodniowe DZIECKO W ŁONIE MATKI !!!!!!!


  W 59 sek jest NAGRANIE Z ABORCJI wykonanej w 9. tygodniu ciąży:

  WIDAĆ JAK WYCIĄGANA JEST Z PRZEDSIONKA POCHWY
  MALUTKA STÓPKA, a później RĄCZKA

  ----------------
  Na stronie
  http://www.unmaskingchoice.ca/training/classroom/pictures/abortion

  są zdjęcia dzieci "abortowanych" = zamordowanych w różnych okresach trwania ciąży.
 • nawrócony
  05.02.2013 02:00
  trzeba eliminowac genetycznych mutantow,dzieki bogu za aborcje :)
  pozdrawiam
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.