Rewolucja gender w imionach?

Rodzice będą mogli nadawać dzieciom imiona zdrobniałe i bezpłciowe. Rząd szykuje nowe przepisy - informuje "Rzeczpospolita".

Obecne prawo o aktach stanu cywilnego zakazuje nadawania dziecku imienia, które nie pozwala na łatwe odróżnienie płci - np. Fifi, Angel czy Szasza, które pojawiają się w Polsce coraz częściej. Niedopuszczalne są też zdrobnienia. W efekcie Kuba nie może zastąpić Jakuba, a Zosia - Zofii.

Rząd przygotowuje jednak właśnie daleko idące zmiany, które zmienią zasady nadawania imion. Jak tłumaczy Małgorzata Piotrak, dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich MSW, zmiany są potrzebne w związku ze zwiększającą się liczbą małżeństw z cudzoziemcami, a także pojawieniem się imion niespolszczonych, które nie dają pewności co do płci dziecka.

"Decyzja o wyborze imienia jest podejmowana często pod wpływem emocji, chęci chwilowego zabłyśnięcia, dodania dziecku wątpliwej oryginalności. Jednak w przyszłości może być dla dziecka krzywdząca" - przestrzega Tomasz Brzózka, kierownik USC w Zielonej Górze i prezes Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego RP.

«« | « | 1 | » | »»
 • A
  13.03.2013 14:16
  No tak, rząd nie ma pomysłu na kryzys, na rosnące zadłużenie, na zapaść demograficzną i cywilizacyjną, na autostrady, na bezrobocie, na ...

  Chciałby też przykryć jakoś swoją nieudolność, nepotyzm, bezprawie, niespełnione obietnice itp.

  No i oczywiście przypodobać się pewnym środowiskom i organizacjom. • operator
  13.03.2013 14:21
  wszystko co robią organizacje homoseksualistów zawarte jest w ich strategii opracowanej w 1987 r.Krok po kroku osiągaja swoje cele-niestety
  http://www.mamaitata.org.pl/docs/Przeciw_wolnosci_i_demokracji_-_Raport_Fundacji_Mamy_i_Taty.pdf
 • Obywatel
  13.03.2013 15:38
  Śmiać mi się chce z tych wszystkich zdeklarowanych "konserwatystów" głosujacych na Plaformę "obywatelską".
  Zamiast zająć się poważnymi sprawami, bezrobociem czy polityką międzynarodową, rząd Tuska serwuje nam poprzez oddane reżimowe media kolejne odcinki seriali "Matka Madzi" i "Związki partnerskie".


  "Nie róbmy polityki, budujmy szkoły, likwidujmy szkoły, uprawiajmy bełkot...."
 • refleksja
  13.03.2013 16:56
  No to mamy "drugą Albanię": Postęp odwiedzi Wspólnotę i pogadają o Socjaliźmie?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.