Aborcyjna makabra

Kolejny raz makabryczna fotografia, która się przedostała do internetu, przypomina o prawdziwym obliczu wdrażanej przez chińskich komunistów polityki „jednego dziecka”.

Wstrząsające zdjęcie przedstawia chłopczyka zabitego w 22 marca w 7 miesiącu ciąży przez funkcjonariuszy w mieście Chuzhou, w prowincji Anhui we wschodnich Chinach.

Ofiara przymusowej aborcji była dzieckiem „ponadnormatywnym”, co jest zabronione w świetle polityki „jednego dziecka”. Zgodnie z obowiązującymi w Chinach od ponad 30 lat przepisami w rejonach wiejskich rodzice mogą mieć drugie dziecko, jeśli pierwsze jest dziewczynką, a jeśli mimo wszystko zdecydują się na urodzenie trzeciego potomka (o ile wcześniej urzędnicy nie zmuszą matki do aborcji), grożą im surowe kary: ogromna grzywna albo – w razie niemożności jej zapłacenia – kilkuletnie więzienie. Kara pieniężna wynosi 30-40 tys. juanów, co odpowiada średniej rocznej płacy wykwalifikowanego robotnika lub 10-letniemu zarobkowi ubogiego rolnika.

Matka dziecka, 33-letnta Lü została siłą zaciągnięta przez funkcjonariuszy ds. planowania rodziny do miejscowego szpitala. Tam kobiecie wstrzyknięto zastrzyk mający wywołać poród. Martwe dziecko urodziło się dwa dni później, 24 marca. Zdjęcie swego nieżywego syna zrobił ojciec. Udostępnił on jej organizacjom broniącym życia na dowód, że w Chinach, wbrew oficjalnym deklaracjom rządu, dochodzi do przymusowych późnych aborcji.

W lipcu ub. roku Parlament Europejski potępił przymusową aborcję w Chinach. Bezpośrednim powodem uchwalenia rezolucji było uprowadzenie i poddanie przymusowej aborcji Feng Jianmei, która była w siódmym miesiącu ciąży. Do zdarzenia doszło 2 czerwca 2012 r. w okręgu Zheping w prowincji Shanxi w Chinach. Makabryczne zdjęcie, przedstawiające kobietę obok, której leży ciało abortowanego dziecka, umieściły na swych portalach liczne organizacje obrońców życia.

W ubiegłym tygodniu rząd chiński poinformował, że od lat 70. ub. wieku, kiedy wprowadzono brutalną politykę kontroli urodzeń, w Państwie Środka przeprowadzono 336 mln aborcji. Od 1971 roku dokonano też 196 mln sterylizacji – kobiet i mężczyzn.

Organizacje broniące praw kobiet i dzieci szacują, że w Chinach codziennie dokonuje się około 35 tys. przymusowych aborcji. W wielu regionach kraju kobiety poddawane są też sterylizacji. W licznych przypadkach dochodzi do uśmiercania dziewczynek, żeby męscy potomkowie mogli przedłużyć trwanie rodu. W niektórych regionach Chin burzono nawet domy tym rodzinom, które nie chciały podporządkować się drakońskiej ustawie.

Organizacja All Girls Allowed informuje, że politykę „jednego dziecka” egzekwuje armia 300 tys. urzędników.

«« | « | 1 | » | »»
 • ksiadz.1k.pl
  26.03.2013 11:41
  Bardzo ciekawy portal, wiadomo że jak czegoś brakuje to zawsze stworzy się coś co potrzeba :) Dlatego powstał jeszcze jeden ciekawy portal ksiadz.1k.pl w którym możemy oceniać i dyskutować o księżach. Możemy przyglądać się co się dzieje w danej parafii (np naszej), co się działa, co można lub powinno się zrobić, ciekawe pomysły podrzucić dla księży aby było lepiej itp. itd. Warto odwiedzić i dołączyć się do dyskusji :)
 • maciey7
  26.03.2013 16:55
  makabra cywilizacja śmierci
  Panie świeć nad ich duszami
 • R.K
  26.03.2013 18:05
  chinśkich rządzących komunistów mimo wartości Chrześcijańskich należy eliminowac bo jeżeli kogoś stac zamordowac bezbronne dziecko to nie zawaha się wymordowac narodu!!
 • cyrkowiec
  27.03.2013 11:03
  Na początek nakazał bym prawnie, asystowanie przy aborcji wszystkim jaj zwolennikom.
  Jeżeli ktoś naciska swoim wypielęgnowanym paluszkiem przycisk, musi wiedzieć i być w pełni świadomy co ten przycisk uwalnia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja