Gender: Mężczyźni muszą siusiać na siedząco!

Szwedzcy posłowie z regionu Sörmland złożyli projekt prawa, nakazującego mężczyznom korzystanie z toalety na... siedząco! Dotychczasową praktykę uznali za dyskryminującą kobiety.

Pomysł ten pojawił się już kilka lat temu, jednakże wtedy nie znalazł większej aprobaty. Obecnie tamtejsza lewica wróciła do niego. Twarzą tego projektu jest poseł Viggo Hansen.

Jego zwolennicy powołują się na „badania naukowe”, wedle których korzystanie z toalety w pozycji siedzącej zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Hansen twierdzi też, że wprowadzenie w życie projektu pozwoli na utrzymania toalet w większej czystości i ograniczy liczbę kłótni.

Krytycy projektu pytają retorycznie, czy nowe prawo będzie egzekwowane przy pomocy kamer monitorujących. Proponują też, by w ramach walki z „dyskryminacją” nakazać kobietom siusianie na stojąco.

Uzupełnienie: Dokładnie mówiąc, projekt dotyczy toalet w budynku władz lokalnych Sörmland, nie wszystkich toalet w Szwecji, co oczywiście nie czyni go bardziej sensownym.

Nasza sonda: Jak oceniasz ideologię gender?

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama