Morderca z "domu horroru" skazany

72-letni Kermit Gosnell został uznany za winnego zabójstw trojga dzieci. Lekarz z Filadelfii wykonywał aborcje dzieci po 24 tygodniu ciąży. Jeśli zastrzyki, podane przez niego do ciała dziecka w macicy nie zabiły maleństwa, właściciel kliniki, nazywanej "domem horroru" przecinał mu kręgosłup nożyczkami.

Gosnell był też oskarżany o morderstwo czwartego dziecka, ale został oczyszczony z tego zarzutu, gdyż - jak powiedział prokurator - dziecko zmarło, zanim Gosnell przeciął mu kręgosłup. Lekarz ponadto został uznany za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci swej pacjentki. Słysząc wyrok, nie okazał żadnych uczuć. Prokuratura zażądała dla niego kary śmierci. Wymiar kary ma być ogłoszony w przyszłym tygodniu. Później także zostanie ogłoszony wyrok co do pomniejszych zarzutów, m.in. fałszowania dowodów, demoralizowania nieletnich i bezczeszczenia zwłok. Przysięgli – 7 kobiet i 5 mężczyzn – mieli w sumie rozpatrzyć ponad 250 zarzutów kryminalnych.

Gosnell był właścicielem "domu horroru" przez ponad 30 lat. Według prokuratora, wykonał kilka tysięcy aborcji, zarabiając miliony dolarów.

Jak podkreślają obrońcy życia z USA, główne media, zwłaszcza telewizje, nie relacjonowały procesu Gosnella albo robiły to zdawkowo, jak na ciężar gatunkowy tego wydarzenia i ujawnione w jego trakcie szokujące informacje. Informowaliśmy już m.in. o tym, że przy dokonywanych przez Gosnella aborcjach asystowała nieletnia córka jednej z jego pracownic. Stróże prawa znaleźli też w jego klinice szczątki 47 dzieci, przechowywanych w pojemnikach mleko i kocie jedzenie. Gosnell z niewiadomego powodu przechowywał też odcięte stópki abortowanych dzieci. Według prokuratury, morderca mógł je uważać za rodzaj trofeów. Jedna z pielęgniarek Lynda Williams zeznała, że dziecko ich pacjentki przyszło na świat w toalecie kliniki pod nieobecność jej szefa. Williams przyznała, że wbiła wtedy dziecku nożyczki chirurgiczne w kark tak, jak uczył ją Gosnell. 20-letnia Chanice Mannings ze łzami w oczach opowiadała o aborcji, przeprowadzonej u niej przez Gosnella, kiedy miała zaledwie 15 lat. Była w 29 tygodniu ciąży. W trakcie procesu obrona Gosnella nie powołała ani jednego świadka. Zaś oskarżyciel w pewnym momencie spytał Gosnella: - Czy pan jest człowiekiem?!

Kiddemcee3 Kermit Gosnell, Abortion Doctor, On Trial Over Newborn Baby Murders In Pennsylvania..

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, PROCES, USA

Reklama

Reklama

Reklama