Francja: Pierwsze "homomałżeństwo"

Pierwsza gejowska para, Vincent Autin i Bruno Boileau, wzięła w środę ślub we Francji, w merostwie w Montpellier na południu kraju, na mocy nowej ustawy o małżeństwach homoseksualnych.

40-letni Autin i 30-letni Boileau są parą od blisko siedmiu lat. Autin wygłosił krótką mowę do zebranego przy merostwie tłumu, dziękując swej rodzinie, bliskim i swej przyjaciółce, a zarazem rzeczniczce rządu i minister ds. kobiet Najat Vallaud-Belkacem, która wzięła udział w ceremonii. Czuwały znaczne siły policyjne, a w odwodzie czekał 80-osobowy oddział żandarmerii.

Ślubu udzieliła mer Montpellier Helene Mandroux. Jej zdaniem przesłanie uroczystości to: "takie same prawa dla wszystkich". "Dziś mężczyźni i kobiety we Francji nie będą już dłużej dyskryminowani ze względu na orientację seksualną" - dodała. "Z wielką przyjemnością ogłaszam was małżeństwem" - powiedziała później Mandroux. Montpellier ma opinię najbardziej progejowskiego miasta we Francji.

Tymczasem we Francji nie ustają protesty przeciw ustawie, legalizującej "homomałżeństwa". W niedzielę w Paryżu demonstrowały przeciwko nowemu prawu tłumy szacowane nawet na milion osób. Zapowiadają oni długą walkę w obronie rodziny i tradycyjnych wartości.

Ceremonia położyła symboliczny kres wielomiesięcznej debacie nad ustawą pozwalającą na małżeństwa gejów, która była flagowym projektem społecznym prezydenta Francois Hollande'a. Środowiska konserwatywne żywo protestowały przeciw nowelizacji prawa, organizując marsze pod hasłem "La Manif pour tous" (Manifestacja dla wszystkich), nawiązując w ten sposób do nowej ustawy, zwanej "Małżeństwa dla wszystkich". I choć ustawa umożliwiająca gejom i lesbijkom zawarcie małżeństwa i adopcję dzieci została uchwalona i podpisana przez prezydenta 18 maja,

Przed ceremonią w Montpellier rząd wzywał Francuzów do zachowania spokoju. Komentując pierwszy ślub gejów, minister spraw wewnętrznych Manuel Valls powiedział: "To ważny moment dla naszego społeczeństwa (...) to trochę radości, trochę szczęścia, to uroczysta chwila, która dobrze nam zrobi!".

«« | « | 1 | » | »»
 • złamana_ręka
  30.05.2013 19:38
  To dla mnie jest głupie. Małżeństwo??? Poplątanie z pomieszaniem! Chwalić się głupotą to szczyt głupoty.
 • czytelnik GN i in.
  31.05.2013 13:18
  Skoroście wyjęli spod prawa, spotwarzyli i pozbawili pomocy sporą liczbę niewinnych osób, to się nie dziwcie, że macie kłopot z marginesem.

  Rozważ:
  1. „[…] należy rozważyć przede wszystkim różnicę istniejącą między zachowaniem homoseksualnym jako zjawiskiem prywatnym a tym samym zachowaniem jako relacją społeczną prawnie przewidzianą i zaaprobowaną […]” (kard. kard. J. Ratzinger i A. Amato, Kongregacja Nauki Wiary, 3 czerwca 2003 r.). I ani słowa o obowiązku praktycznej pomocy osobom wykazującym takie trudności.
  2. „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi”, ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.”, (List pasterski Episkopatu Polski, 28.12.2003 r.). Sprawdź, ile jest tych „ośrodków Odwagi” i jaka jest ICH skuteczność. Rozważ manipulacyjne użycie liczby mnogiej.
  3. „Tworzenie grup wsparcia dla homoseksualistów wydaje się przedwczesne”,” Jeżeli jakiś ksiądz byłby znany w środowisku z tego, że chętnie udziela pomocy osobom homoseksualnym, łatwo mógłby spotkać się z podejrzliwością. Wielu księży obawia się więc „homoseksualnego cienia””. ( KS. JÓZEF AUGUSTYN SJ TP 27/2002). Porównaj z argumentacją z książek tegoż:
  4. „Należy [homoseksualistę] traktować jak osobę NIEZDOLNĄ DO MIŁOŚCI”, „Jeżeli nawet uznamy, że są zdolni do miłości, to nie znaczy, że są zdatni…”, (J.Augustyn, „Duszpasterstwo osób homoseksualnych nie może być KONKURENCJĄ dla środowisk gejowskich”. (m.in. J.Augustyn, „Rozmowy o trudnych sprawach”, „Celibat, aspekty pedagogiczne i duchowe”, „Aby życie było szczęśliwe”).
  5. „Gdyby ktoś się dowiedział, że psycholog udziela pomocy homoseksualistom, to nikt inny by do niego nie podszedł”, (strony WIARA, odpowiedź na pytanie gdzie się zgłosić z takimi problemami.)
  6. „Homoseksualistów nie stworzył Pan Bóg”. „Nietrwałe związki są sprawiedliwe”. „Jeżeli wyjdzie na jaw [homosesksualizm], to należy ich usuwać z zawodu [nauczyciela]” Ks. Marek Dziewiecki, strony OPOKA.
  7. „Nie należy określać ich nazwami mogącymi budzić pozytywne skojarzenia, np. „gej””. Red. Tomasz Wiścicki, Więź.
  8. "Oficjalnie służba zdrowia milczy na ten temat tak jakby sprawa nie istniała.[…]
  Nie mam wątpliwości, że przyczynił się do tego [tj. do wejścia przez syna autora do wspólnoty gejowskiej i porzucenia przez niego wyznania katolickiego)] brak oferty ze strony społeczeństwa i kościoła." , List Ojca homoseksualisty, do „Więzi”, czerwiec 2006.
  9. Liczne artykuły w „Gościu Niedzielnym”, (np. Franciszka Kucharczaka, „Dzielenie ludzi”) i w innej prasie katolickiej pełnej wulgarnych inwektyw mających wzbudzić wstręt do „dewiantów” i sprawić wrażenie, że marginalizowanie osób tu omawianych jest zgodne z nauką Ewangelii.

  Odpowiedz na pytania:
  1. Gdzie ma się udać osoba nie wykazująca odpowiedniej skłonności do płci przeciwnej (bo właśnie to, a nie pociąg do tej samej płci nieustannie karykaturowany i wyszydzany w „dobrej literaturze katolickiej”, jest istotą problemu), aby uzyskać skuteczną pomoc w prawidłowej integracji społecznej (w odróżnieniu od zdefiniowanej przez Paula Camerona integracji opacznej - „reverse integration”, patrz homoseksualizm.friko.pl)?
  2. Dlaczego środowiska gej/les nie mają konkurencji”
  3. Kto tak usilnie PROPAGUJE zwolnienie z ewangelicznego obowiązku samarytańskiej pomocy „zranionym homoseksualnie” (określenie J. Augustyna), zadowalając się sentymentalnym „szacunkiem, współczuciem i delikatnością”?

  Protestuj przeciwko prawdziwym winowajcom destrukcji rodziny i ładu moralnego, usiłującym jazgotliwie zagłuszyć sumienie i zdrowy rozsądek, a swoje ofiary zohydzić i zrzucić na nie odpowiedzialność za swe własne kłamstwa i zaniedbania, dając tym skandaliczny przykład zgorszenia publicznego.
 • gut
  31.05.2013 15:08

  Tryumf neokomuny.

 • Jill
  03.06.2013 15:41
  Kpł 18; 22:"Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!"

  Kpł 20; 13:"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."

  1 Kor 6;9:"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą"


  Komputer PC: są w nim różne gniazda. (wejścia, wyjścia) Spróbujmy - za przeproszeniem - włożyć wtyczkę jakiegoś urządzenia wejścia (np klawiatury) w gniazdo urządzenia wyjścia (np głośników). Ciekawe czy zadziała.
  Warto też poczytać o chorobach wrzodowych odbytu, jakie występują wśród homoseksualistów, którzy swoje "urządzenie wyjścia" używają jako "urządzenie wejścia" w imię chorej miłości.

  Nie dajmy się zwariować.
  Tanie kawałki o tym, że każdy ma prawo kochać nijak się mają do biologii.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.