Odzyskać niedzielę dla rodziny

W niedzielę w Warszawie rusza projekt Fundacji Orszak Trzech Króli "Odzyskać niedzielę dla rodziny" - powiedziała rzeczniczka Fundacji Maria Brzeska-Deli. Jego celem jest "promowanie niedzieli z dala od supermarketów. Proponujemy spacer do Łazienek" - dodała.

Jak poinformowała PAP Brzeska-Deli, głównym celem projektu "Bardzo Niedziela" jest "promowanie niedzieli z dala od supermarketów. Proponujemy rodzinny spacer do Łazienek" - podkreśliła.

Warszawska Fundacja, znana z organizacji ogólnopolskiego Orszaku Trzech Króli, zaprasza wszystkich mieszkańców wraz z rodzinami do wspólnego spaceru. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni także znani przedstawiciele świata mediów i artyści - powiedziała Brzeska-Deli.

Spacer rozpocznie się o godz. 11 na pl. Zbawiciela przy kościele, następnie jego uczestnicy przejdą Al. Wyzwolenia i Alejami Ujazdowskimi do Łazienek Królewskich, gdzie o godz. 12 pod pomnikiem Chopina wysłuchają koncertu.

Jak powiedziała Brzeska-Deli, ten pierwszy pilotażowy spacer będzie miał charakter kameralny, na który nie potrzeba zezwolenia władz miasta, ponieważ jego uczestnicy będą spacerować chodnikami. Zapowiedziała, że organizatorzy chcieliby przeprowadzać takie spacery cyklicznie. Nie wiadomo jeszcze jak często, gdyż - jak zaznaczyła Brzeska-Deli - będzie to zależało od zainteresowania tego rodzaju projektem.

- Rosnące z dnia na dzień tempo życia w coraz większym stopniu wpływa na jakość spędzania czasu wolnego. Zależy nam na tym, żeby pierwszy dzień tygodnia był czymś więcej niż tylko kolejną kartką w kalendarzu - powiedział prezes Fundacji Maciej Marchewicz. - Zapominamy, że wystarczą małe gesty, aby niedziela była wyjątkowa: odświętny strój, rodzinny obiad czy uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta. Projektem "Bardzo Niedziela" chcielibyśmy o tym przypomnieć - dodał.

Fundacja Orszak Trzech Króli powstała w 2010 roku. Od 2012 roku Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Jest głównym organizatorem pochodów Orszaku Trzech Króli, który odpowiada za orszak w stolicy oraz wspiera inne miasta w jego przygotowaniu. Od trzech lat współpracuje z Fundacją Dzieła Nowego Tysiąclecia. Orszak został nagrodzony przez kapitułę konkursu "Tulipany życia" w prestiżowej kategorii "Dzieło Kultury". Fundacja planuje i realizuje projekty związane z popularyzowaniem wartości prorodzinnych i wspólnotowych.

«« | « | 1 | » | »»
 • Majka
  12.06.2013 15:26
  Do wszystkich, którzy twierdzą, że zakaz handlu w niedzielę pociągnie za sobą zwolnienia pracowników: popatrzcie, ile kas jest otwartych w dni powszednie czy soboty i jakie są kolejki. Ludzie zakupy robią i tak, tylko zamiast w niedzielę zrobią je kiedy indziej - a dodatkowa otwarta kasa (bo pracownicy, którzy nie będą pracowali w niedzielę, będą pracować w inny dzień) znacznie zwiększyłaby komfort klientów.
 • JK
  12.06.2013 16:06
  proponuję, aby fundacja 3 Króli zorganizowała zbiórkę podpisów pod Inicjatywą Obywatelską zakazująca handlu w niedziele!!
 • JK
  12.06.2013 16:07
  proponuję, aby fundacja 3 Króli zorganizowała zbiórkę podpisów pod Inicjatywą Obywatelską zakazująca handlu w niedziele!!
 • JK
  12.06.2013 16:07
  proponuję, aby fundacja 3 Króli zorganizowała zbiórkę podpisów pod Inicjatywą Obywatelską zakazująca handlu w niedziele!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.