116 tys. listów do premiera przeciw związkom partnerskim

116.639 protestów przeciwko instytucjonalizacji związków partnerskich wpłynęło do Kancelarii Premiera - informuje Centrum Prawne Ordo Iuris.

- Centrum uważnie obserwowało zabiegi wokół instytucjonalizacji związków pozamałżeńskich, postulowanych przez środowiska LGBT i ich politycznych protagonistów. Dostępne są nasze analizy projektu ustawy o związkach partnerskich autorstwa posłów PO oraz opinii Sądu Najwyższego w sprawie związków partnerskich. Centrum zajmowało również stanowisko w tej mierze w wypowiedziach dla mediów wskazując, że nie sposób stworzyć związków partnerskich na tyle funkcjonalnie różnych od małżeństwa, by nie naruszały konstytucyjnych gwarancji ochrony i opieki małżeństwa wyrażonych w art. 18 ustawy zasadniczej i satysfakcjonowały środowiska LGBT – głosi oświadczenie Centrum.

W tym samym dokumencie czytamy, że „podczas obrad Kongresu Kobiet premier Donald Tusk, osobiście angażujący się do tej pory w promowanie rozwiązań prawnych postulowanych przez lobby LGBT, przyznał, że nie ma warunków społecznych i politycznych dla instytucjonalizacji związków pozamałżeńskich. Ta ostatnia wymaga „faktycznej i to przygniatającej większości wśród Polaków” – zauważył Donald Tusk.

Ordo Iuris uzyskało dane, które przynajmniej częściowo wyjaśniają zmianę stanowiska premiera. - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów udostępniła informację na temat liczby protestów przeciwko związkom partnerskim wysłanych do Kancelarii Premiera w pierwszym półroczu b.r. W informacji czytamy: "W okresie od stycznia do 24 czerwca br. do Departamentu Skarg, Wniosków i Obsługi Rady do Spraw Uchodźców KPRM wpłynęło 116 639 protestów przeciwko projektom ustaw, które zmierzają do prawnego zrównania związków osób tej samej płci z małżeństwem w ramach tzw. związków partnerskich. Z tego 91 469 przekazano w formie papierowej (listownie), a 25 170 drogą elektroniczną (e-mail)" – poinformowała KPRM.

«« | « | 1 | » | »»
 • Fryderyk
  25.06.2013 14:26
  "GW" jest najlepszym środkiem antykoncepcyjnym, po przeczytaniu nic się nie chce robić. Ps. Dlatego nie plamię się czytaniem "GW", ani na papierze ani w internecie, ta gazeta dla mnie nie istnieje.
 • Josef
  25.06.2013 15:05
  A ja czytam tez GW i na jej portalu właśnie przeczytałem, że Wydawnictwo Grzegorza Czeleja wydało broszurę zalecającą edukację seksualną skierowaną nawet do dzieci poniżej 4. roku życia. To oburzyło prawicę
  Chodzi o senatora PiS i udziałowca wydawnictwa Czelej. Od momentu wejścia do Senatu, polityk nie zasiada we władzach firmy, którą założył.

  Jak pisze "Dziennik Wschodni", firma wydała broszurę Światowej Organizacji Zdrowia "Standardy edukacji seksualnej w Europie". Dokument zaleca wprowadzenie edukacji seksualnej nawet wśród dzieci poniżej 4. roku życia. Już wtedy dzieci powinny umieć wyrażać swoje potrzeby. Starsze dzieci powinny poznać takie określenia jak masturbacja i orgazm.

 • Związek partnerski
  25.06.2013 16:22
  Czekam juz długo, ale mam nadzieje, że sie doczekam tej regulacji.
  Co do protestów, to każdy moze pisać co chce i do kogo chce, podobnie jak śpiewać. Ja chcę mnie takie samo prawa, jak inni z mocy konstytucji.
 • Krzysiek
  25.06.2013 17:36
  >>przyznał, że nie ma warunków społecznych ...<<
  Czy to oznacza, że ma poglądy pro-demoralizatorskie, ale wiatr społeczny każe jego chorągiwce tak postępować?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja